Sakin Şehir Halfeti, Güney Kore’de tanıtıldı

Halfeti Kaymakamı Mehmet Keklik, Sakin Şehir seçilen Halfeti’yi Güney Kore’de tanıttı.

Sakin Şehir Halfeti, Güney Kore’de tanıtıldı
03 Mart 2014 Pazartesi 18:03

Halfeti Kaymakamı Mehmet Keklik, Sakin Şehir seçilen Halfeti’yi Güney Kore’de tanıttı. Yurtiçi teknik incelemelerinin ardından ikinci teknik inceleme ise Kaymakam Mehmet Keklik ve beraberindeki 9 kişilik ekip ile Güney Kore’de gerçekleştirilmiş olup; burada bulunan sakin şehirlerde gerekli görüşmeler ve incelemeler yapıldı.

Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesi, küreselleşmenin şehirlerin dokusunu, yaşam tarzının standartlaşmasını ve yerel özelliklerinin ortadan kalkmasını engellemek için oluşturulan (sakin şehir) ağına 2013 yılında katılmaya hak kazanmıştı. Kaymakamlık GAP İdaresi Başkanlığı ile birlikte Halfeti’de yavaş turizmin geliştirilmesi adında bir proje yürütülmekte ve yürütülen bu proje kapsamında yurt içi ve yurt dışında bulunan 'cittaslow' kentleri ile temas sağlanarak, ilçeye bu yönde ne gibi katkılar sağlanabileceği araştırılmakta ve gerekli teknik raporlar hazırlanarak yürütülecek projeler şekillendirilmektedir.
Kaymakam Mehmet Keklik yaptığı açıklamada, "Güney Kore’de Jeonju, Damyang ve Joan şehirleri ziyaret edilerek, Belediye Başkanları ile gerekli görüşmelerin yapıldığını ve bu şehirlerde yapılan çalışmalar değerlendirildiğini, Halfeti’nin doğal güzelliği ve tarihsel zenginliği ve yapılan çalışmaların anlatıldığını söyledi. Keklik “Yapılan bu gezilerle, farklı şehir ve ülkelerde Halfeti’nin tanıtıldığını, kültürel ve kurumsal paylaşımlar yapıldığını ve bu şehirlerde ki sakin şehir felsefesine uygun güzel uygulamaların not edildiğini ifade ederek, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." diye konuştu.
CİHAN

Sakin Şehir Halfeti, Güney Kore’de tanıtıldı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×