Sakarya'da Seçim Harekat Merkezi oluşturuldu

Sakarya'da Mahalli İdareler seçiminin huzurlu ve güvenli bir ortamda yapılmasını sağlamak amacıyla İl Emniyet Müdürlüğü bünyesinde Seçim Harekat Merkezi oluşturuldu.

Sakarya'da Seçim Harekat Merkezi oluşturuldu
22 Ocak 2014 Çarşamba 18:53

Sakarya'da Mahalli İdareler seçiminin huzurlu ve güvenli bir ortamda yapılmasını sağlamak amacıyla İl Emniyet Müdürlüğü bünyesinde Seçim Harekat Merkezi oluşturuldu.

İl Emniyet Müdürlüğü MOBESE Toplantı Salonu'nda 30 Mart'ta yapılacak mahalli idareler seçimleri ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıda konuşan İl Emniyet Müdürü Osman Babadağı, Sakarya gibi stratejik ve ekonomik yönden önemli bir ilde görev yapmaktan heyecan ve gurur duyduğunu söyledi. Teşkilatın çağdaş, demokratik, köklü ve temel kurumlardan biri olduğunu kaydeden Babadağı, "Son yıllarda gösterdiği gelişme ve teknoloji kullanımındaki atılımı sevindiricidir. Birlikte çalışacağımız süre içerisinde moral ve motivasyona önem verip, karşılıklı sevgi, saygı ve işbirliği içerisinde samimiyeti en yüksek düzeye çıkaracağız. Üniformamızı gururla taşıyıp selamlaşacak, aramızdaki birlik ve beraberliğin sembolü olan disiplin ve hiyerarşik yapıyı her zaman ön planda tutacağız." dedi.

'Her vatandaşımız bizim için çok önemli ve değerlidir' diyen Babadağı, şunları kaydetti: "Bize güvenen, bizden desteğini hiçbir zaman esirgemeyen halkımızın, bu güvenini zedelemeden onlara en iyi, en kaliteli hizmeti sunacağız. Sevgi, adalet, eşitlik, sabır ve nezaket ile vatandaşımızın memnuniyetini esas alıp, polis-halk ilişkilerini artırarak devam ettireceğiz. İnsan hakları ve hukukun üstünlüğü ilkelerinden ödün vermeden, kanun hâkimiyetini sağlayacak, devletin polisi olarak halkın güvenlik hizmetini hassasiyetle yerine getireceğiz."

Hedeflerinin mülki ve adli makamlar ile uyum ve işbirliği içerisinde, vatandaşların huzur ve güven içerisinde yaşamasını sağlamak olduğunu dile getiren Babadağı, mahalli idareler seçiminin huzurlu, güvenli bir ortamda gerçekleştirilmesi ve seçmen iradesinin sağlıklı bir şekilde sandığa yansımasının sağlanması adına güven ortamının devamlılığın sağlanacağını belirtti.

SEÇİM DÖNEMİYLE İLGİLİ ALINAN TEDBİRLER

Toplantıda seçim dönemiyle ilgili şu tedbirler alındı: "İl genelinde polis sorumluluk alanında alınacak güvenlik tedbirlerinin koordinasyonu ve seçim süreci içerisinde meydana gelebilecek olaylarla ilgili bilgilerin sağlıklı bir şekilde toplanması ve değerlendirilmesi için İl Emniyet Müdürlüğü bünyesinde Seçim Harekat Merkezi oluşturuldu.
Seçim dönemi süresince karşılaşılacak problemlerin çözümü ve tereddütlerin giderilmesi amacıyla ilgili seçim mevzuatı çerçevesinde yapılacak görevler hakkında İl Emniyet Müdürlüğü personeli için bilgilendirme toplantısı yapıldı.
01 Ocak 2014 tarihinden itibaren İl Seçim Kurulunda 24 saat esasına göre gerekli güvenlik tedbirleri yeteri kadar personelle alındı.
Muhtarlıklar etrafında gerekli güvenlik tedbirleri alındı. Güvenlik tedbirleri, muhtarlık bölgesi askı listelerinin askıda kalacağı süre boyunca devam ettirilecek.
Siyasi parti binaları ve seçmen irtibat büroları etrafında gerekli güvenlik tedbirleri alındı.
Seçim dönemi süresince, genel güvenlik kapsamında yürütülen devriye hizmetlerinin periyodu artırıldı." CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×