Sakarya Valisi Mustafa Büyük Adana’ya atandı

Son yayınlanan Valiler Kararnamesi ile Adana Valisi Hüseyin Avni Coş Sakarya valiliğine, Sakarya Valisi Mustafa Büyük ise Adana’ya atandı. İlhan Atış’ın yerine Aydın’dan 2011 yılının eylül ayında Adana’ya gelen Hüseyin Avni Coş,...

Sakarya Valisi Mustafa Büyük Adana’ya atandı
23 Mayıs 2014 Cuma 15:53

Son yayınlanan Valiler Kararnamesi ile Adana Valisi Hüseyin Avni Coş Sakarya valiliğine, Sakarya Valisi Mustafa Büyük ise Adana’ya atandı.

İlhan Atış’ın yerine Aydın’dan 2011 yılının eylül ayında Adana’ya gelen Hüseyin Avni Coş, yaklaşık 3 yıldır bu görevi sürdürüyordu. Bundan sonra Adana’da görev yapacak Vali Mustafa Büyük, 1957 yılında Konya'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Konya'da tamamlayan Büyük, 1980'de Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat ve Maliye Bölümünden mezun oldu. 1981'de Kaymakam adayı olarak Eskişehir'de göreve başlayan Mustafa Büyük, sırayla Kastamonu'nun Cide, Kırşehir'in Mucur, Diyarbakır'ın Dicle, Şırnak'ın Cizre 1991'da Afyonkarahisar'ın Dazkırı, Tekirdağ'ın Hayrabolu ilçelerinde kaymakam olarak görev yaptı. 1996'da Mülkiye Başmüfettişliğine atanan Vali Büyük, 2003 yılında Turizm Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığına getirildi 2008 yılında Edirne’ye vali olarak atanan Mustafa Büyük, 11 Mayıs 2010 tarihinden bu yana Sakarya Valisi olarak görev yapıyordu. İngilizce bilen Mustafa Büyük, evli ve üç çocuk babası .

CİHAN

Sakarya Valisi Mustafa Büyük Adana’ya atandı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×