Sakarya Üniversitesi'nde yeni bir otomotiv projesi uygulanacak

Sakarya Üniversitesi (SAÜ)'nde, Sanayi Tezleri (SANTEZ) Destek Programı kapsamında “Menteşe Montaj Bankosu Mekatronik Sistem Tasarımı” araştırma projesi uygulanacak.

Sakarya Üniversitesi'nde yeni bir otomotiv projesi uygulanacak
25 Ocak 2014 Cumartesi 12:43

Sakarya Üniversitesi (SAÜ)'nde, Sanayi Tezleri (SANTEZ) Destek Programı kapsamında “Menteşe Montaj Bankosu Mekatronik Sistem Tasarımı” araştırma projesi uygulanacak. SAÜ ve Toksan A.Ş. işbirliğiyle yapılacak projenin yürütücüsü, SAÜ Teknoloji Fakültesi Mekatronik Mühendisliği Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sinan Serdar Özkan olacak.

Proje kapsamında araba ön kaput menteşelerinin montajı ve kalite kontrolü için yeni teknolojileri kullanan, evrensel bir mekatronik sistemin tasarlanması ve prototip imalatı hedefleniyor. Mevcut durumda geleneksel yöntemler kullanılarak ayrışık prosesler halinde üretilmekte olan menteşe için sektördeki gelişmelere paralel olarak yeni özelliklere ihtiyaç duyuluyor. Döner tablalı yeni sistem, bu ihtiyaçları karşılamayı, verimlilik, ürün kalitesi, ergonomi ve iş güvenliği gibi konularda bir dizi yenilik içeriyor. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×