Şaka gibi! Trafik polisine park cezası kestiler

Konya'da engelliler için ayrılan bölüme park eden trafik ekip otosuna 176 TL idari para cezası yazıldı.

Şaka gibi! Trafik polisine park cezası kestiler
19 Mart 2015 Perşembe 13:38

Konya’da bir alışveriş merkezinin park sahasında engelliler için ayrılan bölümde seyrüsefer polis aracını görenler, hali fotoğraflayarak sosyal medyada paylaştı. Bu paylaşımın mahalli bir gazetede haberleştirilerek, “En fazla fazla seyrüsefer cezası kesilen şehirlerin başında gelen Konya’da kişilerin seyrüsefer kurallarına uymaları konusu için yaptırım gücüne sahip bulunan seyrüsefer ekiplerinin kurallara uymaması dikkat çekti. Hata oluşturan seyrüsefer ekiplerine, seyrüsefer cezasını kim kesecek sorusu gündeme geldi” başlığıyla birinci sayfada yayınlanması üstüne Konya Emniyet Müdürlüğü harekete geçti.

Haber ve fotoğraf ihbar kabul edilerek, ‘Engelli vasıta yeridir park yapmayınız. Aksi takdirde aracınız cazibeli ile çekilecektir’ yazısına karşın 42 A 8556 plakalı vasıtası park eden ekibe taşıt yolu üstünde özürlülerin araçları için ayrılmış park yerlerinde park etmek suçundan 176 TL idari nakit cezası uygulandı.

Konya’nın Güneysınır ilçesinden bir vazife için şehir merkezine gelen seyrüsefer ekibinin 17 Mart Salı günü alışveriş merkezine gittiği ve fotoğrafın bu sırada çekildiği öğrenildi.

Kaynak: HABER7.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×