Şair-Yazar İsmail Bingöl, denemeleriyle okuyucusuna 'merhaba' dedi

Son kitabı olan 'Ay Düşlerini' 2009 yılında Ares Yayınlarından çıkaran İsmail Bingöl, 2 yeni kitapla okuyucuya merhaba dedi.

Şair-Yazar İsmail Bingöl, denemeleriyle okuyucusuna 'merhaba' dedi
02 Nisan 2014 Çarşamba 19:18

Son kitabı olan 'Ay Düşlerini' 2009 yılında Ares Yayınlarından çıkaran İsmail Bingöl, 2 yeni kitapla okuyucuya merhaba dedi. 'Ey Kelime… Ve Ey Ses…' ve 'Atalar Mirası Gönül Yarası Türküler'” adlı deneme türü kitaplarıyla okuyucunun huzuruna çıkan Bingöl; bir yandan da yayınlayacağı şiir, röportaj, deneme ve incelemeleri için hazırlıklarını sürdürüyor.

Aradan geçen 5 yıl içerisinde okurlarıyla buluşamayan şair-yazar-TRT Prodüktörü İsmail Bingöl’ün kitapları
Ülke Yayınları’ndan çıktı.

    İsmail Bingöl muhtelif konularda kaleme aldığı denemeleriyle vatandaşları, kelimelerle oluşturulan bir dünyanın kapılarını aralamaya çağırıyor.

Daha önce Dergâh Yayınları Erzurum Kitaplığı serisinden yayınlanan 'Türkülerde Yaşayan Şehir Erzurum' kitabıyla, yaşadığı şehre ve o şehrin türkülerine dikkat çeken İsmail Bingöl’ün; yine türküler üzerine Türkiye'de yayınlanan kitaplar arasında farklı bir yere konulması gereken deneme türü yazılarını topladığı 'Atalar Mirası Gönül Yarası Türküler' adlı kitaptaki başlıklardan birkaçı ise şunlar: “Bir Türküdür Yakan Yüreğimi, Yemen Yolu, Ordan Yâre Selam Edin Turnalar, Türkülerimiz... Türkücülerimiz, Pınarın Başında Yosunlu Taşlar, Türkülerdir Yalnızca, Can Naktini Ezelden, Bir Yalana Gitti Ömrüm Ağlarım, Türküler ve Dostluk Üzerine, Harcanıp Gidiyor Ömür Dediğin, Şimdi Türkü Söylemek İstiyor Yüreğim, Ah O Şarkı, Nenen Ölsün Sarı Gelin, Ah Bu Türküler, Bir Efsane Türkü, O Şarkılar Bizim, Türkülerde Yaşayanlar, Eski Zaman Türküleri, Kim Alıp Götürmüş Türküleri Hasretliklere, Sevda Sözleri Yazmalıyız Hayatımıza, Gönül gurbet ele varma, Ağam nerden aşar yolu yaylanın?, Toprağın Vatan Oluşu / Ya da Allahüekber’deki Binlerce Şehit, Feleğe Bir Sitem Ya Da Emrah’tan Bir Nidâ, Atalar Mirası Gönül Yarası Türkülerimiz, Bu İsimsiz Paramparça Türküler, Yandın Ki Ne Yandın, Bir Türkünün Yüzünden Düşmüşüm Acılara”

    İsmail Bingöl, 1962 yılında Erzurum’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Erzurum'da tamamladı. Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nden mezun oldu. Aynı okulda yüksek lisans yaptı. Kırağı, Akademi, Kalem ve Onur, Düşünce ve Sanatta Adım, Çizgi, Ay Vakti, Türk Edebiyatı, Dergâh, Lika, Sühan, Mortaka, Beyazdoğu, Tarih Yolunda Erzurum, Erzurum Sevdası, Berceste, Az Edebiyat, Bizim Külliye, Edebiyat Ortamı, Bir Nokta, Dil ve Edebiyat, Herfene, Beyaz Şehir Palandöken gibi değişik dergilerde; birçok sanat ve kültür sitesinde yazı, şiir ve röportajları yayımlandı.

Yaşadığı şehirle ilgili portre ve denemelerini bir araya getirdiği 'Türkülerde Yaşayan Şehir Erzurum' adlı kitabı; Dergâh Yayınları Erzurum Kitaplığı’ndan, yine 'Ey Kelime ve Ey Ses', 'Atalar Mirası Gönül Yarası Türküler' adlı deneme kitapları Dergâh Yayınları Ülke Kitapları serisinden, “Ay Düşleri” adlı ilk şiir kitabı; ARES yayınlarından çıktı. Yayına hazır şiir, deneme ve röportajları var. CİHAN

Şair-Yazar İsmail Bingöl, denemeleriyle okuyucusuna 'merhaba' dedi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×