Sahte vize 45 gün yatırdı

Samsun’dan Almanya’ya gitmek isterken havalimanında sahte vize ile yakalanan İran uyruklu Hüseyinzade K.

Sahte vize 45 gün yatırdı
29 Aralık 2013 Pazar 15:08

Samsun’dan Almanya’ya gitmek isterken havalimanında sahte vize ile yakalanan İran uyruklu Hüseyinzade K. (29) 45 gün Çarşamba Cezaevi'nde tutuklu yattıktan sonra serbest bırakıldı.

İran vatandaşı olan Hüseyinzade K. (29) önceki ay İstanbul’dan Samsun Çarşamba Uluslararası Havalimanı'na geldi. Hüseyinzade K. Almanya’ya gitmek üzere pasaportunu görevli polislere verdi. Yapılan incelemede pasaportundaki vizenin sahte olduğu anlaşıldı. Jandarma, Hüseyinzade K.’yı gözaltına aldı. Hakkında 'Sahte vize ile yurtdışına çıkmaya çalışmak' suçundan işlem yapılan şahıs, tercüman eşliğinde çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak Çarşamba Cezaevi'ne gönderildi.

10 BİN DOLAR VERMİŞ

45 gün Çarşamba Cezaevi'nde yatan İran vatandaşı çıkarıldığı Çarşamba Adliyesi'ndeki mahkemede yurtdışına gönderilmek üzere serbest bırakıldı. Hüseyinzade K. tercüman eşliğinde yaptığı savunmasında, “İran’dan Türkiye’ye geldim. İstanbul’da tanıştıklarıma vize işlerimi hızlandırmaları için 10 bin dolar verdim. İran’da mekanik mühendisiyim. Ama berberlik yapıyorum. İşlerimle ilgilenenler İstanbul’un çok yoğun olduğunu, bunun için Samsun’dan Almanya’ya gideceğimi söylediler. Bunun için İstanbul’dan Samsun Çarşamba Havalimanı'na geldim. Burada yapılan kontrolde vizemin sahte olduğu söylendi. Ben yasak iş yapmadım. Benim işlerimi hızlandırmak için para alanlardan davacıyım.” dedi. Şahıs, yurt dışına gönderilmek üzere Samsun Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şubesi'ne sevk edildi. CİHAN

Sahte vize 45 gün yatırdı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×