Sahilde cesedi bulunan asker, memleketi Manisa'da toprağa verildi

Kocaeli’nde askerlik yapan ve geçen pazar günü cesedi İstanbul Ticaret Üniversitesi sahilinde bulunan 21 yaşındaki Deniz Piyadesi Mustafa Gölciz, memleketi Manisa’da son yolculuğuna uğurlandı.

Sahilde cesedi bulunan asker, memleketi Manisa'da toprağa verildi
11 Şubat 2014 Salı 15:08

Kocaeli’nde askerlik yapan ve geçen pazar günü cesedi İstanbul Ticaret Üniversitesi sahilinde bulunan 21 yaşındaki Deniz Piyadesi Mustafa Gölciz, memleketi Manisa’da son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze namazını, Barbaros Mahallesi’ndeki Aliağa Camisi’nde öğle namazını müteakip Manisa İl Müftüsü Sinan Cihan kıldırdı. Namaza babası Ali Gölciz, yakınları, Manisa Valisi Abdurrahman Savaş, Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Yavuz Ekrem Arslan, askerî erkân ve çok sayıda vatandaş katıldı. Gölciz’in tabutu cenaze aracına götürülürken babaannesi Sultan Gölciz ve 13 yaşındaki kız kardeşi Elif Gölciz fenalık geçirdi, yakınları güçlükle sakinleştirdi. Askerler tarafından omuzlarda cenaze aracına kadar taşınan Gölciz, Kırtık Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Yakını Aytaç Tokmak, Mustafa Gölciz’in bir arkadaşıyla beraber izinli olarak birliğinden ayrılıp İstanbul’a gezmeye gittiğini, cesedinin denizden çıktığını, diğer arkadaşından ise henüz haber alınamadığını söyledi. Ölümün şüpheli olduğunu savunan Tokmak, kesin sebebin adli tıp raporuyla belli olacağını kaydetti. Annesi Öznur Gözay ile babası Ali Gölciz’in yaklaşık 10 yıl önce ayrıldığı, annesinin İzmir’de yaşadığı, Gölciz’in babasıyla birlikte Manisa’da oturduğu, babaannesi Sultan Gölciz’in büyüttüğü öğrenildi. Kocaeli'nde dört aydır vatani görevini yapan Mustafa Gölciz’in cesedi, İstanbul Ticaret Üniversitesi sahilinde bulunmuştu. CİHAN

Sahilde cesedi bulunan asker, memleketi Manisa'da toprağa verildi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×