Sahil güvenlik teknesinin alabora olması

Sahil Güvenlik Bölge Komutanlığı'na bağlı teknenin Sarayburnu açıklarında kuru yük gemisiyle çarpıştıktan sonra alabora olması sonucu şehit olan Astsubay Yavuz Gökhan Şahin'in cenazesi, Çanakkale'de defnedildi.

Sahil güvenlik teknesinin alabora olması

Sahil Güvenlik Bölge Komutanlığı'na bağlı teknenin Sarayburnu açıklarında kuru yük gemisiyle çarpıştıktan sonra alabora olması sonucu şehit olan Astsubay Yavuz Gökhan Şahin'in cenazesi, Çanakkale'de toprağa verildi.

Şahin için Çanakkale Şehitler Camisi'nde tören düzenlendi.

Törene, Şahin'in ailesi ve yakınlarının yanı sıra Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Çanakkale Valisi Hamza Erkal, Gelibolu 2. Kolordu Komutanı Tümgeneral İzzet Çetingöz, Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mithat Kemal Algül ve Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ile askeri personel ve vatandaşlar katıldı.

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş ve Vali Erkal, şehidin babası emekli Astsubay Muharrem ve annesi Fatma Şahin'e taziyelerini iletti.

İl Müftüsü İbrahim Öcüt'ün kıldırdığı cenaze namazında, şehit yakınları tabutun başında gözyaşı döktü.

Şehit babası Muharrem Şahin, torunun dün saat 15.00 civarında GATA'da dünyaya geldiğini söyledi.

"Yüce Allah bizden bir oğlumuzu aldı bir oğlumuzu verdi." diyen Şahin, "Takdiri ilahiye inanıyoruz, her şey Allah'tan. Hayır da şer de Allah'tan. Torunumun da gelinimin de sağlık durumu iyi." ifadelerini kullandı.

Törenin ardından Şahin'in naaşı, Esenler Mahallesi'nde bulunan Hastanebayırı Şehitliği'ne defnedildi.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×