Sağlık Bakanlığı yeni doğan bebeklere ‘hastane çıkış seti’ hediye edecek

Ankara Pursaklar Belediyesi Sosyal Yardım Müdürlüğü’nün 2 yıldır sürdürdüğü “Hoş geldin küçük hemşehrim” kampanyası bakanlığa ilham kaynağı oldu.

Sağlık Bakanlığı yeni doğan bebeklere ‘hastane çıkış seti’ hediye edecek
27 Ocak 2014 Pazartesi 14:53

Ankara Pursaklar Belediyesi Sosyal Yardım Müdürlüğü’nün 2 yıldır sürdürdüğü “Hoş geldin küçük hemşehrim” kampanyası bakanlığa ilham kaynağı oldu. Öyle ki Sağlık Bakanlığı da bundan böyle yeni doğan bebeklere “Hastane çıkış seti” hediye edecek.
İlçede ikamet eden ailelerin yeni doğan bebeklerine ilk hediyelerini veren Belediye Sosyal İşler Müdürlüğü düzenlediği kampanya ile takdir topluyor. Hem ilçe sakinlerinin hem de kamuoyunun beğenisini kazanan bu kampanya ile yüzlerce yeni doğan bebeğe ilk hediyeleri verildi.
Kampanyanın yaygınlaşmasının ardından birçok belediye yetkilisi Pursaklar Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü ile irtibat kurarak projenin işleyişi hakkında bilgi alıp, kendilerinin de uygulamak istediklerini belirtmişti. Şimdi ise aynı uygulamayı geliştiren Sağlık Bakanlığı bundan böyle hastane çıkışında yeni doğan bebeklere ilk hediyesini verecek. Belediye de bu uygulamayı aralarında kadın meclis üyesi ve kadın personelin de bulunduğu ekiplerle gerçekleştiriyor.
Ziyaret esnasında tüm yeni doğan bebeklere Belediye Başkanı Selçuk Çetin’in özel olarak hazırlattığı bebek takımı, zıbın, taşınabilir beşik, ana kucağı, bebek çantasından oluşan çanta hediye veriliyor.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×