Sağlık Bakanı Müezzinoğlu'dan açıklama

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Taksim'de meydana gelen bombalı saldırıyla ilgili açıklama yapıyor. Müezzinoğlu, bombalı saldırıda şu ana kadar 4 kişinin öldüğünü, 36 kişinin ise yaralandığını söyledi.

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu'dan açıklama
19 Mart 2016 Cumartesi 13:04

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Beyoğlu'ndaki terör saldırısına ilişkin, "Şu an itibarıyla 4 vatandaşımızı kaybettik. 36 yaralıdan 7'sinin durumu ciddiyetini koruyor. 4 yaralımız ameliyat sürecinde. Ümit ederim ki yeni kayıplarımız olmaz. Bize gelen bilgiler çerçevesinde yaralıların tespit edilen yaklaşık 12'sinin yabancı uyruklu olduğu bilgisi var." dedi.

Bazı programlara katılmak üzere Bursa'da bulunan Müezzinoğlu, Beyoğlu'ndaki terör saldırısına ilişkin gazetecilere yaptığı açıklamada, insani değerlerin, sevginin, merhametin, özverinin ve kardeşliğin nasıl sınırsız ve ölçüsüz bir boyutu varsa, insanlık dışı duruşun da insani değerlerle bağdaşmayan haince eylemlerin de sınırsız bir uygulaması olduğunu belirtti.

Ülke ve millet olarak son dönemde ağır bir tabloyla karşı karşıya bulunulduğunu ifade eden Müezzinoğlu, "Masum insanları, çocukları, bebekleri katledebilecek bir anlayışı organize eden zihniyeti lanetliyorum. Milletçe birlik ve beraberlik içinde milletimizin insani değerlerini, ülke insanımızın birlikte güçlü olduğu anlayışı merkeze alarak bu hain emelleri olan zihniyetle mücadeleyi başarıyla sürdürecek ve sonunda başaracağız. Hainler, insanlık katilleri asla başaramayacak." diye konuştu.

Bakan Müezzinoğlu, İstanbul'da bir canlı bomba eylemi olduğunu anımsatarak, saldırıya ilişkin şu bilgileri verdi:

"Şu an itibarıyla 4 vatandaşımızı kaybettik. 36 yaralıdan 7'sinin durumu ciddiyetini koruyor. 4 yaralımız ameliyat sürecinde. Ümit ederim ki yeni kayıplarımız olmaz. Öncelikle kaybettiklerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun. Yararlılara acil şifalar diliyorum. Bize gelen bilgiler çerçevesinde yaralıların tespit edilen yaklaşık 12'sinin yabancı uyruklu olduğu bilgisi var. İlerleyen süreçte tespitler daha da netleşir. Neticede kaybedilen vatandaşlar, yabancı da olsa insanı kaybediyoruz. Katledenler de insanı ve insanlığı katlediyor. İnsanlığı ve masun insanları katleden zihniyeti tekrar lanetliyorum. Ülkemizin, milletimizin, insanlığın bu tür hain eylemlerden uzak kalmasını temenni ediyorum."

Bakan Müezzinoğlu, Bursa'daki programını yarıda keserek, İstanbul'a gideceğini belirterek, "Sayın Başbakanımızın başkanlığında yapılacak toplantıya geçiyorum." ifadesini kullandı.

Daha sonra Müezzinoğlu'na bir gazetecinin, Beyoğlu'nda ikinci bir canlı bomba olduğu yönündeki söylentilerin bulunduğunu sorması üzerine, bu tür söylentileri her olay sürecinde duyduklarını anlatan Müezzinoğlu, "Asla yoktur demek mümkün değil. Emniyet, istihbarat bütün tedbirleri alıyor ve alacak. Bu öyle haince bir eylem ki kendisini katlederken birilerini de katledebilme yönlendirmesini yapabilen irade var. Bir insanın kendisini katlederken başkalarını da katledebilme noktasına gelmiş olmasının istihbaratla yakalanabilme zorluğunu da kamuoyu biliyor. Bütün bu zorlukları aşacak, o insanları o noktaya getiren insanlık dışı zihniyet de eninde sonunda hak ettiği yere gelecektir." değerlendirmesinde bulundu.

."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×