Sağır ve dilsiz genç öldüresiye dövüldü

Balıkesir'de, konuşma ve duyma engelli bir vatandaş darp edildi. İşten evine döndğü sırada kimliği belirsiz kişilerce dövülen Eyüp Ensari Çelik'in kafasında kırık, yüzünde ise morluklar oluştu.

Sağır ve dilsiz genç öldüresiye dövüldü
17 Ocak 2014 Cuma 17:23

Balıkesir'de, konuşma ve duyma engelli bir vatandaş darp edildi. İşten evine döndğü sırada kimliği belirsiz kişilerce dövülen Eyüp Ensari Çelik'in kafasında kırık, yüzünde ise morluklar oluştu. Polis, zanlıları yakalamak için çevredeki güvenlik kameralarının kayıtlarını inceliyor.

Türkiye Sakatlar Derneği Balıkesir Şube Başkanı Zeki Uslu, geçen salı saat 18.30'da işinden dönerken kimliği belirsiz kişilerce dövülen üyeleri Çelik'i evinde ziyaret etti. Burada konuşan Uslu, herkesin potansiyel engelli olduğunu belirterek, "Bu arkadaşımız, çevresinde efendiliği ve saygılı kişiliğiyle tanınıyor. Sizi duyamayan, konuştuğunuzu anlayamayan, söylemek istediğini ifade edemeyen, kalabalıklar içinde sessiz dünyasında yalnızlığıyla başbaşa olan, buna rağmen hayata tutunmak için mücadele veren konuşma ve işitme engelli bir insanı neden, kim ya da kimler ölümüne döverek kanını akıtır? Böyle bir insanın, hangi gerekçeyle olursa olsun ölümüne darp edilmesi anlaşılır bir şey değildir." dedi. Güvenlik güçlerinin bu olayı aydınlatacağına inandığını belirten Zeki Uslu, "Kardeşimizi bu hale getirenlerin, eninde sonunda bulunup adalete teslim edileceğini inancım tamdır. Olay mahallinde ve çevresindeki güvenlik kameralarının kayıtları toplandı. Görgü tanıklarının ifadeleri alındı. Darp edilenin bir engelli olmasından dolayı olaya daha hassas yaklaşıldığını öğrenmek acımızı hafifletmiştir ancak biz bunun elbette takipçisi olacağız. Hiç kimsenin yaptığı yanına kâr kalmamalı, kalmayacaktır. Bunu yapanlar, hakettikleri cezayı görmelidir." diye konuştu. CİHAN

Sağır ve dilsiz genç öldüresiye dövüldü


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×