Safahat hafızı Ömer Çam, vefatının 11. yılında anıldı

Safahat hafızı Ömer Çam Hoca, vefatının 11. yılında düzenlenen etkinlikle anıldı.

Safahat hafızı Ömer Çam, vefatının 11. yılında anıldı
16 Aralık 2013 Pazartesi 12:18

Safahat hafızı Ömer Çam Hoca, vefatının 11. yılında düzenlenen etkinlikle anıldı.

Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa İçişleri Eski Bakanı ve Ordu Milletvekili İdris Naim Şahin, hocanın oğulları, öğrencileri ve çok sayıda seveni katıldı. Ordu Milletvekili İdris Naim Şahin, programın her sene genişletilerek devam ettiğini ifade etti. Şahin, "11. kez yeniden Ömer Çam hocamızı anıyoruz. Her sene anma programımızı genişleterek devam ettiriyoruz. Katkısı olan herkese çok teşekkür ediyorum. Bu bir örnektir." dedi.

Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, "Kıymetli Bakanımızın himayesinde 11. yılında hocamızı anıyoruz. Programa katılanlara ve desteği olanlara teşekkür ediyorum. Bu anma programlarında müthiş bir feyz ve bereket olduğuna inanıyorum." dedi. Programın ortaklarından Ünyeliler Derneği (ÜNDER) Başkanı Av. Ahmet Yılmaz, "Bizim kültürümüz salih insanların anılmasını, hatırlanmasını ister. Çünkü eğitim öğretimde modeller önemlidir. 11 yıldır sürdürülen Ömer Çam hocamızı anma programlarımızda bizim paydaşlarımız oldu. Ömer Çam hocamızı hayırla yad ediyoruz." diye konuştu.

Ömer Çam’ın oğlu Prof. Dr. Kamil Çam da konuşmasına düzenlenen anma programlarına destek veren kurum ve kuruluşlara teşekkür ederek başladı. Babası Ömer Çam’ın sağlığında amacının öğrencilere bir şeyler vermek olduğunu söyleyen Kamil Çam, "Babam okulu birincilikle bitirdiği için istediği yerde öğretmenlik yapabilirdi. Ama o bunu istemedi. Kendi memleketini tercih etti. Öğrencileri için varını yoğunu ortaya koydu. Bütün hayatını öğrencilerinin iyi birer insan olmasını için adadı." dedi. Kamil Çam’dan sonra konuşan bir diğer oğlu Prof. Dr. Fatih Çam, babasının 19 yaşında öğretmen olduğunu söyledi. Öğretmen olduktan sonra ömrünü öğrencilerine adadığını kaydeden Fatih Çam, "Netice itibariyle Ömer Çam, bu memlekete büyük hizmetler yaptı. Ömer Çam Hoca hak aşığı bir insandı." ifadesini kullandı.

Konuşmaların ardından oturum başkanlığını Prof. Dr. Bayraktar Bayraklı’nın yaptığı Ömer Çam’ın hayatının anlatıldığı panel başladı. Panelin konuşmacıları Prof. Dr. Halis Ayhan, Prof. Dr. Mahmut Çamdibi, Prof. Dr. Hüsrev Subaşı ve Prof. Dr. Mehmet Faruk Bayraktar oldu. Özel programda ayrıca Ömer Çam’ın hayatının anlatıldığı kısa bir film izletildi ve sanatçı Aysel Aksoy Becit, güftesinin Ömer Çam’a ait olduğu bir de türkü seslendirdi.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×