Sacit Kayasu: Hizmet Hareketi’ni bitirme planı kumpas olabilir

Kenan Evren hakkında iddianame hazırladığı için meslekten ihraç edilen eski Savcı Sacit Kayasu, eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’in soru önergesiyle gündeme gelen ‘Hizmet’i bitirme planı’nın kumpas olabileceğini söyledi. Sacit...

Sacit Kayasu: Hizmet Hareketi’ni bitirme planı kumpas olabilir
26 Haziran 2014 Perşembe 15:13

Kenan Evren hakkında iddianame hazırladığı için meslekten ihraç edilen eski Savcı Sacit Kayasu, eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’in soru önergesiyle gündeme gelen ‘Hizmet’i bitirme planı’nın kumpas olabileceğini söyledi.

Sacit Kayasu, 1980 darbesini gerçekleştiren Kenan Evren hakkında darbe yapmak suçundan iddianame tazim edince meslekten ihraç edilmişti. Kayasu, eski İçişleri Bakanı Şahin’in Meclis’e verdiği soru önergesiyle gündeme getirdiği ‘Hizmet’i bitirme planı’ ve darbe davalarıyla ilgili Cihan Haber Ajansı’na konuştu. Hizmet Hareketi’ne yönelik olayın bir kumpas olabileceğine dikkat çeken Kayasu, “Bunun örneklerini gördük. Doğru da olabilir. Şimdi bunu bilmemiz mümkün değil. Ancak ortaya konulan delillerle bunu görebiliriz.” şeklinde konuştu. Kayasu, Türkiye’de sapla saman birbirine karışmış durumda. Gerçekle yalan katiyen ayırt edilemiyor. Özellikle yargı güven bakımından çok alt sıralara düşmüş durumda.” dedi.

“Hükümet kanadından Hizmet Hareketi ile ilgili delil oluşturulduğuna yönelik yapılan açıklamalar ve kafalarda oluşan soru işaretlerini nasıl değerlendiriyorsunuz? Hizmet’e yönelik kumpasla ilgili delil oluşturuluyorsa tekrar bir 28 Şubat süreci yaşanır mı?” sorusuna Kayasu, “Elbette öyle. Ben de onu anlatmak istiyorum. Kafalarda hep soru işareti var. Bu soru işaretini ancak dürüst, tarafsız, adil hakim ve savcılar giderecek. Aynen öyle olur. Çünkü sahte delil üretmek kolay. Gerçek zamanla ortaya çıkıyor ama bu zaman Türkiye’nin hep aleyhine işliyor maalesef.” diye konuştu.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×