Sabit Kapalı Pazaryeri tamamlanmak üzere

Çorlu Belediyesi'nin, 2014 yılında hizmete sunmayı planladığı Sabit Kapalı Pazaryeri'nin inşaat çalışmaları tamamlanma aşamasına geldi.Proje çalışmaları ve ihale sürecinin tamamlanmasının ardından Perşembe Pazarı’nın bulunduğu...

Sabit Kapalı Pazaryeri tamamlanmak üzere
21 Mayıs 2014 Çarşamba 19:23

Çorlu Belediyesi'nin, 2014 yılında hizmete sunmayı planladığı Sabit Kapalı Pazaryeri'nin inşaat çalışmaları tamamlanma aşamasına geldi.

Proje çalışmaları ve ihale sürecinin tamamlanmasının ardından Perşembe Pazarı’nın bulunduğu alanda, kullanım ömrünü dolduran eski örtü sistemleri sökülerek inşaat çalışmalarına başlanmıştı. Yüklenici firma tarafından yürütülen çalışmalar sonucunda kapalı pazaryerinin temeli atıldı ve çelik konstrüksiyon örtü sistemi kuruldu.

Halka daha iyi hizmet verilebilmesi amacıyla kurulan sabit kapalı pazar yerinin hizmete sunulmasıyla, mevcut pazar yerlerinde yaşanan trafik yoğunluğu ve çöp birikmesi gibi sorunların çözülmesi hedefleniyor. 6.192 metrekare kullanım alanına sahip 660 adet tezgâh kapasiteli sabit kapalı pazaryerinde 51 araçlık otoparkı, bay-bayan tuvaletleri ile zabıta bürosu bulunuyor.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×