Sabahat Tuncel, Paris’teki cinayetin aydınlatılmasını istedi

Kadıköy’de BDP tarafından düzenlenen mitingde konuşan Sabahat Tuncel, Paris’te 3 PKK’lı kadının öldürülmesinin aydınlatılmasını istedi.

Sabahat Tuncel, Paris’teki cinayetin aydınlatılmasını istedi
18 Ocak 2014 Cumartesi 19:23

Kadıköy’de BDP tarafından düzenlenen mitingde konuşan Sabahat Tuncel, Paris’te 3 PKK’lı kadının öldürülmesinin aydınlatılmasını istedi. Tuncel, ses kaydı ve belgelerle ilgili tatmin edici açıklamaların yapılması gerektiğini söyledi.

Kadıköy Meydanı’nda BDP tarafından düzenlenen mitinge katılan Sabahat Tuncel, çözüm sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu. “Türkiye’de devlet Kürt sorununu çözmek istemiyor.” iddiasında bulunan Tuncel, “Birkaç gün önce bir yıl önce Paris’te katledilen Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Söylemez’in öldürülmesiyle ilgili belgeler ortaya çıkmaya başladı. Bir tane ses kaydı var Ömer Güney’in. Bir tane de MİT’in belgesi. Şimdi AKP iktidarına soruyoruz, Başbakan’a soruyoruz; İmralı’da Kürt halkı önderiyle görüşme yapıyorsun, diyorsun ki ‘çözüm yapacağız’ Bir yandan da bu katliama zemin sunuyorsun. Şimdi biz sana nasıl güvenelim? Bu halk nasıl barış sürecine inansın? Bu katliamın çözüm sürecine yönelik bir provokasyon olduğunu, bu konuda Türkiye’nin sorumlu olduğunu, eğer sorumlu değilse bunu açığa çıkarması üzerine çağrılar yapmıştık. Bir yıldır bu konuda hiçbir adım atmadılar.” ifadelerini kullandı.

Öcalan posterleri ve PKK bayraklarının yer aldığı miting, konuşmaların ardından sona erdi.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×