Saatlerinizi ileri almayı unutmayın

İleri saat uygulaması saat 03.00 itibariyle başladı. İleri saat uygulamasını akıllı cep telefonlarından yapmak isteyenler telefonlarını 'otomatik' değişim moduna getirmeleri gerekiyor. İleri saat uygulamasıyla birlikte mesai saatleri de değişiyor.

Saatlerinizi ileri almayı unutmayın

Son Haberler Logo

Gün ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla saatlerin ileri alınmasına ilişkin Bakanlar Kurulu kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, saatler bu gece 03.00'ten itibaren bir saat ileri alındı. 

SINAVA GİRECEKLER DİKKAT

ÖSYM'den, bugün yapılacak ilkbahar dönemi Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) için yaz saati uyarısı yapıldı. YDS, saat 9.30'da başladı, 2,5 saat sürecek. 

MESAİ SAATLERİ DEĞİŞİYOR

Saatlerin ileri alınmasıyla birlikte memurların mesai saatleri de değişecek. İstanbul Valiliği kış saati uygulamasıyla birlikte memurların mesai saatlerini 08.00-12.00 ile 12.30-16.30 olarak belirlemişti.

Yaz saati uygulamasıyla birlikte çalışma saatleri 28 Mart Pazartesi gününden itibaren yeniden 08.30-12.30 ile 13.00-17.00 arasında olacak.

AKILLI TELEFONLARDA SIKINTI YAŞANABİLİR

Akıllı telefonlarda ileri saat uygulamasının başlaması için, cihazların otomatik tarih ve saat dilimi menüsünün aktif hale getirilmesi getiriliyor. Telefonlarında bu ayarı yapmayanlar ise manuel bir şekilde ayarlama yapmaları gerekiyor. 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×