Saadet Partisi ön seçime gitti

Bingöl'de Saadet Partisi (SP) merkez il belediye başkan adayını belirlemek için ön seçime gitti.

Saadet Partisi ön seçime gitti
09 Şubat 2014 Pazar 13:13

Bingöl'de Saadet Partisi (SP) merkez il belediye başkan adayını belirlemek için ön seçime gitti. SP Genel Başkan Yardımcısı Hasan Bitmez'in de bulunduğu seçimde, Bingöl Belediye başkan adayı belirlenmiş olacak. Merkez İlçe Seçim Kurulu'ndan 3 görevli nezaretindeki seçimde tek aday bulunuyor ve 22 delege oy kullanıyor.

SP Genel Başkan Yardımcısı Hasan Bitmez neden ön seçim yaptıklarını açıkladı. Bitmez, ''Saadet Partisi olarak biz geçmiş dönemlerde ön seçim metodunu kullanarak aday belirleme usulünü tercih etmedik. Buna ihtiyaç da olmadı. Bu seçimlerde Türkiye'de sadece Bingöl ilimizde merkez il belediye başkanlığı ile ilgili ön seçim yapma zarureti hâsıl oldu. Belediye Başkanımız Serdar Bey'in milletimizin tercihi ve referansı ile Saadet Partisi'ne geçişinden sonra iktidar partisinin yargı üzerinde oluşturabileceğini düşündüğümüz baskıdan kaynaklanan endişelerimizden dolayı ön seçim yapma planlaması içerisine gittik.'' dedi.

Türkiye'de Saadet Partisi'nin ön seçim yaptığı tek ilin Bingöl olduğunu belirten Bitmez, ''Yüksek Seçim Kurulu'nun geçtiğimiz hafta almış olduğu 227 nolu ilke kararı çerçevesinde aslında böyle bir şeye de ihtiyaç kalmadı. İnşallah hem Bingölümüze hem memleketimize hayırlar getirir diye düşünüyoruz.'' ifadesini kullandı.

AK Parti'den istifa ederek Saadet Partisi'nden Bingöl Belediye başkan adayı olmak üzere müracaat eden Bingöl Belediye Başkanı Serdar Atalay ise yaptığı açıklamada, ''Partimizin almış olduğu karar gereği ön seçim yapılıyor. İlçe seçim kurulu nezaretinde milletimizin referansı ile Saadet Partisi'ne geçiş yapmıştık. Türkiye'de yerel seçime katılacak 26 siyasi partimizin 81 ilde merkez yoklaması ile belirlediği adaylarını istisna olarak sadece biz Bingöl'de ön seçimle belirliyoruz. Burada oy kullanacak delegelerimizin teveccühü ile aday belirlenmiş olacak. Hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bingöl'ün, bu seçimde ki istisnai durumu 30 Mart gecesi de inşallah Türkiye'de bir istisna olarak ortaya çıkacak ve Saadet Partisi'nin bir seçim zaferi olarak Türkiye'de yankı bulacaktır ümidindeyim.'' değerlendirmesini yaptı. CİHAN

Saadet Partisi ön seçime gitti


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×