Rutubete Dur Diyen İcat!

Stopdamp ile tanışın ve rutubet sorununuza dur deyin. Stopdamp resmi satışı sitesine ulaşmak için lütfen tıklayın.

Rutubete Dur Diyen İcat!
27 Ocak 2014 Pazartesi 12:16

Türkiye'de milyonlarca hanenin korkulu rüyası olan rutubet yalnızca görüntü kirliliği ve kötü kokuya neden olmakla kalmıyor, aynı zamanda içerdiği zararlı organizmalarla çocuk sağlığını da tehdit ediyor.

Stopdamp ile rutubete etkili çözüm.

"EVLERİMİZDEKİ GİZLİ TEHLİKE"

Alerji Uzmanı Prof. Dr. Yonca Nuhoğlu, yağışlı ve nemli havalarda daha sık görülen rutubet sorununun sağlık açısından önemine değinerek uyarılarda bulundu. Nuhoğlu, rutubetin neden olduğu küflerin görünümlerinin yeşilden siyaha dönüşebildiğine, bazen renksiz olabildiğine, bazen de kabaran bir duvar sıvası şeklinde kendini gösterebildiğine değiniyor. Kendine özgü kokusu olan küflerin, ev havasına uçucu organik bileşikler yaydığını; bu yayılan maddelerin hiç bir sağlık problemi olmayan bir bireyde dahi öksürük, nefes darlığı gibi solunum problemlerine sebep olduğunu belirtiyor.

Stopdamp ile rutubete kalıcı çözüm


Prof. Dr. Yonca Nuhoğlu

ÇOCUKLARDA KÜF ALERJİSİNE DİKKAT

Nuhoğlu rutubetli duvarlardan kolayca yayılabilecek küf alerjisinin, kimi bireylerde burun akıntısı, burun kaşıntısı, burun tıkanıklığı, hapşırık gibi belirtiler oluşturduğuna; kimi bireylerde ise bu bulgulara öksürük, hırıltı-hışıltı ve nefes darlığı yakınmaları eklendiğine dikkat çekiyor. Kapalı mekanlarda küflerin yaydığı uçucu organik maddeler, herhangi bir maddeye alerjisi olan kişilerin sadece atak geçirmesine sebep olmuyor aynı zamanda hastalık bulgularını kötüleştiriyor.

"KÜF EN ÇOK RUTUBETLİ ORTAMLARDA YAYILIYOR"

Zararlı mikro organizma ve küfler en çok nerede görülüyor? sorusuna, “en çok sıvası hasar gördüğü için su çeken duvarlarda; ev içi nem miktarı yüksek olduğu için nemlenen duvar kâğıtlarında, su boruları su sızdırdığı için yeşillenen banyo karolarında veya devamlı su aktığı için çürüyen mutfak dolaplarında oluşuyor” cevabını veren Nuhoğlu, küfün yaşam alanı olarak rutubetli ve güneş görmeyen ortamları sevdiğini belirtiyor. Hasta bina sendromu denilen, eski bakımsız binalarda yaşayan kişilerde görülen sağlık sorunlarının en önemli kaynağının küf olduğunu vurguluyor.

“SAĞLIKLI BİNALAR” İMKANSIZ DEĞİL

Gelişen yapı teknolojileri ve inovatif ürünler, artık rutubeti evlerin kaderi olmaktan kurtarıyor. Binlerce liralık tadilat masrafına gerek kalmadan rutubet sorununa kalıcı çözümler üreten ürünler büyük ilgi görüyor.

Stopdamp ile tanışın ve rutubet sorununuza dur deyin. Stopdamp resmi satışı sitesine ulaşmak için lütfen tıklayın.

www.stopdamp.com.tr


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×