Rusya’da doktora öğrencisi enstitü başkanını öldürdü

Rusya’ya bağlı Yakutya Cumhuriyeti’nde bir doktora öğrencisi, enstitü başkanını öldürdü.

Rusya’da doktora öğrencisi enstitü başkanını öldürdü
04 Şubat 2014 Salı 14:13

Rusya’ya bağlı Yakutya Cumhuriyeti’nde bir doktora öğrencisi, enstitü başkanını öldürdü.
Rus basınına konuşan Yakutya İçişleri Bakanlığı sözcüsü Stanislav Platonov, Bilimler Akademisi’ne bağlı Almaz Jeolojisi Enstitüsü başkanının makam odasında öldürüldüğünü kaydetti. Doktora öğrencisinin geçen yıl okuldaki görevine son verildiği, bu nedenle saldırıyı gerçekleştirmiş olabileceği belirtiliyor.
Rusya’nın başkenti Moskova’da da bir üniversite öğrencisine silahlı saldırı yapıldı. Polise göre, kimliği henüz belirlenemeyen saldırgan, lüks markalı araca yaklaşarak 5 el ateş etti ve olay yerinden kaçtı. Saldırıda aracın sahibi, Rusya Dışişleri Bakanlığı’na bağlı Moskova Uluslar Arası İlişkiler Üniversitesi MGİMO 5. sınıf öğrencisi (24) yaralandı. Öğrencinin Kafkasya kökenli olduğu iddia ediliyor.
Dün de Moskova’da 9. sınıf öğrencisi Sergey Gordiyev (15 yaşında ) elinde 2 tüfekle 263 nolu okula silahlı baskın gerçekleştirerek 24 öğrenciyi rehin almıştı. Düşük not verdiği iddiası ile coğrafya öğretmeni ve bir polisi öldüren, bir polisi de ağır yaralayan saldırgan daha sonra güvenlik güçlerinin operasyon gerçekleştirmesi sonucunda etkisiz hale getirilmişti.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×