RTÜK Başkanı, televizyonları Soma yayınlarıyla ilgili uyardı

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Davut Dursun, radyo ve televizyon kuruluşlarını Soma’da yaşanan maden kazasıyla ilgili yayınlarda, kederli insanların hissiyatlarına saygı göstermelerini istedi. RTÜK Başkanı Davut Dursun, Manisa’nın...

RTÜK Başkanı, televizyonları Soma yayınlarıyla ilgili uyardı
14 Mayıs 2014 Çarşamba 18:48

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Davut Dursun, radyo ve televizyon kuruluşlarını Soma’da yaşanan maden kazasıyla ilgili yayınlarda, kederli insanların hissiyatlarına saygı göstermelerini istedi.

RTÜK Başkanı Davut Dursun, Manisa’nın Soma ilçesindeki maden faciasıyla ilgili olarak yayınladığı mesajda, radyo ve televizyon kuruluşlarının, kederli insanların hissiyatlarına saygı göstermelerinin önemine dikkat çekti. Dursun’un yayınladığı mesaj şöyle: “Bilindiği üzere Manisa’nın Soma ilçesinde meydana gelen maden faciası nedeniyle 13 Mayıs 2014 tarihinden itibaren ülke genelinde üç günlük ulusal yas ilan edilmiştir. Tüm vatandaşlarımızı derinden etkileyen, nefeslerimizi tutup dikkatlerimizi bir tek noktaya ve oradan gelecek haberlere topladığımız bu acılı günlerde, kederli insanların hissiyatlarına saygı gösterilmesi gerekmektedir. Bu bakımdan, tüm radyo ve televizyon kuruluşlarının özellikle bölgeden haber aktarırken insanların üzüntüleri konusunda gereken hassasiyeti göstermeleri, ayrıca yayın akışlarında gerekli düzenlemeleri yapmaları önem taşımaktadır. Bu itibarla kazada hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve tüm halkımıza başsağlığı, yaralılara acil şifalar dilerim.”

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×