Risk altındaki çocuklar kaymakama Gaziantep’i anlattı

Şahinbey Kaymakamı Uğur Turan, ‘İç Güvenlik Sektörünün Sivil Gözetiminin Geliştirilmesi Projesi’ kapsamında, risk altındaki 20 çocuğun yatılı kaldığı Büyükşehir Belediyesi Münir Onat Çocuk ve Gençlik Merkezi’ni ziyaret etti.

Risk altındaki çocuklar kaymakama Gaziantep’i anlattı
20 Ocak 2014 Pazartesi 15:18

Şahinbey Kaymakamı Uğur Turan, ‘İç Güvenlik Sektörünün Sivil Gözetiminin Geliştirilmesi Projesi’ kapsamında, risk altındaki 20 çocuğun yatılı kaldığı Büyükşehir Belediyesi Münir Onat Çocuk ve Gençlik Merkezi’ni ziyaret etti. Çocuklardan, yaşadıkları sorunları ve şehir hakkındaki izlenimleri alan Turan, “Sizler burada aldığınız eğitimle bizim geleceğimiz olacaksınız. Yarınlarda sizler güvenlik yönetimini ele alacaksınız, belki emniyet müdürü, belki jandarma komutanı, kaymakam, vali, başbakan olacaksınız. Ben sizde o ışığı görüyorum.” dedi.

Gençlik merkezinde yapılan sohbeti ve çalışmayı gördüğünü, gençlerin kendilerini çok rahat ifade edebildiklerini aktaran Turan, "Gördüğüm kadarıyla burada bir sevgi yönetimi var, aksi halde konuşamazdınız. Aksi halde size öğretilenleri, dikte edilenleri ve dayatılanları konuşurdunuz. Ama kente hakimsiniz, sokaklarını konuşuyorsunuz, sorunları anlatıyorsunuz. Kentin yönetimine ve güvenliğine katkıda bulunuyorsunuz. Bu projeye katkıda bulunduğunuz için çok kıymetlisiniz. Sizler daha önce de bizim için kıymetliydiniz.” diye konuştu.

Gençler ve çocuklarla bir süre sohbet eden Kaymakam Turan, onlarla zaman zaman bir araya geleceğini, birlikte çeşitli sportif faaliyetlerde bulunup sinemaya gideceğini vurguladı. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×