Rehberlik öğretmenleri İstişare Programı’nda buluştu

Bağcılar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde görevli rehber öğretmenler, Bağcılar Engelliler Sarayı’nda düzenlenen İstişare Programı'nda bir araya geldi.

Rehberlik öğretmenleri İstişare Programı’nda buluştu
20 Ocak 2014 Pazartesi 14:58

Bağcılar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde görevli rehber öğretmenler, Bağcılar Engelliler Sarayı’nda düzenlenen İstişare Programı'nda bir araya geldi. Programda kekeleme, seri konuş projesi ile ilgili bilgi verildi. Öğretmenlerden, kekemelik sorunu yaşayan öğrencilerini Engelliler Sarayı’na yönlendirmeleri istendi.

Bağcılar’daki okullarda görev yapan rehberlik öğretmenleri, kekemelik kursu ile ilgili düzenlenen İstişare Programı’nda buluştu. Programda öğretmenlere kekemelik probleminin ortadan kaldırılması amacıyla hizmete sunulan kurs programıyla ilgili geniş bilgi verildi. Programda yapılan tanıtımlarda kekemeliğin fiziksel değil, nefes alıp vermedeki düzensizlikle ilgili bir problem olduğu anlatıldı. Programda konuşma yapan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, İstanbul’un en kalabalık ilçesi olan Bağcılar’ın yıllarca hizmetten mahrum kaldığını ifade etti. Eğitim konusunda büyük sıkıntı yaşandığını kaydeden Çağırıcı, 6 yıl öncesine kadar öğretmenlerin ilçede kalmak istemediklerini belirtti. İlçenin son yıllarda mimari, kültürel ve sosyal anlamda büyük bir gelişme sağladığını anlatan Çağırıcı, "Son 20 yılda önceki dönemdeki okulların 2 katı okul yaptık. Okulların dış cephesi dahil bakım ve onarımını da biz yapıyoruz. Bağcılar’da eğer önemli bir mesafe alınmışsa, sebebi ilçemizdeki kurum ve kuruluşlara verilen önem ve destektir. Kurum ve kuruluşlarımız arasında çok iyi bir işbirliği yapılmaktadır." diye konuştu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz da rehber öğretmenliğin önemine işaret etti. Rehber öğretmenlerin gayretiyle önemli bir projeyi hayata geçirdiklerini kaydeden Yılmaz, "Engellier Sarayı’nda 600 öğrenci ve veliye hizmet verildi. 100 civarındaki rehber öğretmenlerimizle de çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Engelliler Sarayı’nın benzerini birçok Avrupa ülkesinde bile bulamazsınız. Toplumdaki tüm bireylerin huzurlu olması toplumdaki engellilerin de huzuruyla olur." şeklinde konuştu.

Programa AK Parti İlçe Başkanı İsmet Öztürk ile İlçe Müftüsü Hasan Hüsnü Sula ve çok sayıda öğretmen katıldı.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×