Raporu yazan müfettişin ismi Balyoz listesinde

Sulh Ceza hakimlerinin, sahur operasyonunda gözaltına alınan polisleri tutuklamada referans aldığı raporda imzası bulunan Selim kutkan'ın, Ergenekon ve Balyoz soruşturmasında adı geçen isim olduğu iddia edildi. Bugün gazetesinin haberine göre,...

Raporu yazan müfettişin ismi Balyoz listesinde
02 Ağustos 2014 Cumartesi 11:33

Sulh Ceza hakimlerinin, sahur operasyonunda gözaltına alınan polisleri tutuklamada referans aldığı raporda imzası bulunan Selim kutkan'ın, Ergenekon ve Balyoz soruşturmasında adı geçen isim olduğu iddia edildi.

Bugün gazetesinin haberine göre, Balyoz davasında ele geçirilen 11 no'lu CD’nin içinde bulunan ‘güvenilir emniyet personeli.doc’ belgesinde Selim Kutkan’ın da ismi yer alıyor.

Belgede Selim Kutkan’ın isminin karşısında ‘Güvenilir. Operasyon ve sorgu ekiplerinde görev alabilir’ şeklinde not düşüldüğü belirtiliyor. Haberde, Kutkan’ın, Aydınlık Dergisi'nde çalışan akrabasına bilgi sızdırırken dinlemelere takıldığı, Ergenekon dosyasında da yer aldığı vurgulanıyor.

Ayrıca haberde, darbe sanıklarının güvenilir eleman olarak gördüğü Kutkan’ın, Ergenkon davası sanığı İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’e yakın bir isim olduğu, İstanbul TEM Şube müdürü iken İşçi Partisi’ne yapılacak operasyonu Aydınlık’ta çalışan akrabasına sızdırdığı iddiası ile görevden alındığı belirtiliyor.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×