Ramazan Bayramı en fazla tatlıcıların yüzünü güldürdü

Yozgat'ta tatlı üretimi yapan işletmelerin Ramazan Bayramı'nda yaptıkları satışlar yüzlerini güldürdü.İlde 20 yıldır baklava işiyle uğraştığını belirten tatlı ustası İhsan Öncül, "Ramazan ayının bereketi işlerimize de yansıdı....

Ramazan Bayramı en fazla tatlıcıların yüzünü güldürdü
01 Ağustos 2014 Cuma 18:13

Yozgat'ta tatlı üretimi yapan işletmelerin Ramazan Bayramı'nda yaptıkları satışlar yüzlerini güldürdü.

İlde 20 yıldır baklava işiyle uğraştığını belirten tatlı ustası İhsan Öncül, "Ramazan ayının bereketi işlerimize de yansıdı. Özellikle bayrama bir hafta kala iş yoğunluğumuz daha da arttı. Gece ve gündüz sipariş ve pastanemizin tatlı ihtiyacını karşılamak için çalıştık. Bizim gibi işletmelerin yıl içerisinde iş yoğunluğu en fazla Ramazan ayı ve bayramda yaşanıyor. Allah’a şükür tatlı satışlarımız iyiydi." dedi.

Zafer Pastanesi sahibi Zafer Özışık da Ramazan ayında kendi mağazalarına tatlı yetiştirmekte çok zorlandıklarını belirterek, bayramdaki tatlı satışlarının kendilerini sevindirdiğini söyledi. Özışık, "Çalışanlarımız yoğun mesai harcadı. Ramazan'ın bolluk ve bereketi bizlerin iş yoğunluğunu artırdı. Vatandaşlarımız, bayramda misafirlerine ikram edeceği tatlıları evde yapmak yerine pastanelerden temin etme yoluna gitmesi, biz işletmelerin iş yoğunluğunu artırdı. İnşallah aynı yoğunluk Kurban Bayramı'nda da yaşanır." diye konuştu.

CİHAN

Ramazan Bayramı en fazla tatlıcıların yüzünü güldürdü


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×