Radyo Cihan'dan BTK açıklaması

Irmak Radyo ve Televizyon Hizmetleri A.Ş. bünyesinde faaliyet gösteren Radyo Cihan, Mardin yayınının durdurulması yönündeki haberler üzerine yazılı açıklama yaptı.Radyo Cihan'dan yapılan açıklamada, "Bugün bazı basın yayın organlarında...

Radyo Cihan'dan BTK açıklaması
23 Mayıs 2014 Cuma 19:18

Irmak Radyo ve Televizyon Hizmetleri A.Ş. bünyesinde faaliyet gösteren Radyo Cihan, Mardin yayınının durdurulması yönündeki haberler üzerine yazılı açıklama yaptı.

Radyo Cihan'dan yapılan açıklamada, "Bugün bazı basın yayın organlarında 'BTK Burç FM ve Radyo Cihan'ı kapattı' ifadesi yer almıştır. BTK'dan 23.05.2014 tarihinde kurumumuza gelen yazıda Mardin yayınının deniz ve hava yollarının enterfere yaptığından dolayı yayının kapatıldığı, yapılacak teknik çalışma ve filtreleme ile BTK'dan alınacak izin doğrultusunda yayının tekrar aktif edileceği bildirilmiştir. Bazı basın yayın organlarında yer alan bu bilginin yanlış anlaşılmaması adına, bu uygulamanın BTK tarafından rutin ölçümler sonucu karasal yayın yapan radyo ve televizyon kurumlarına gönderdiği teknik bir çalışma olup, yine teknik çalışma ve filtreleme sonucu BTK'dan alınacak izin ile Mardin yayınımız aktif edilecektir. Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur." ifadelerine yer verildi.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×