Psikolojik sorunlar yaşayan genç, annesini vurduktan sonra canına kıydı

Bursa'da, psikolojik tedavi gördüğü belirtilen makine mühendisi bir genç, silahla annesini öldürdükten sonra canına kıydı.

Psikolojik sorunlar yaşayan genç, annesini vurduktan sonra canına kıydı
18 Ocak 2014 Cumartesi 20:38

Bursa'da, psikolojik tedavi gördüğü belirtilen makine mühendisi bir genç, silahla annesini öldürdükten sonra canına kıydı. Cesetler, akrabalarının eve gelmesi üzerine bir hafta sonra fark edildi.

    Olay, merkez Yıldırım ilçesi Sıracevizler Mahallesi 7. Sakarya Sokak üzerinde meydana geldi. İddiaya göre, annesi Kaniye D. (73) ile birlikte yaşayan 29 yaşındaki Bilgin D., tabancayla önce annesini kafasına ateş etti, ardından aynı silahla canına kıydı.

    Komşuları, en son geçtiğimiz Cumartesi günü gördükleri anne ve oğlunu, bir daha görmeyince tedavi için hastaneye yattıkları düşüncesiyle merak etmedi. Ancak anne ve oğlunu merak eden akrabaları eve geldiğinde kapıyı açan olmadı. Bunun üzerine polise haber verildi. Olay yerine gelen polis ekipleri içeri girdiklerinde yerde yatan iki cesetle karşılaştı.

    KOMŞUSU SİLAH SESİ DUYMUŞ

    Yan komşu Rakip Çamlıdağ, ölen yaşlı kadını ve oğlunu çok iyi tanıdıklarını belirterek şunları söyledi: "Kendi halinde biriydi. Dışarıya karşı çok sakindi ama annesine karşı çok hırçınmış. Olay geçen hafta Cuma günü olmuş. Benim hanım silah sesi duymuş. Evde müzik çalıyormuş. Arka arkaya bir dakika aralıkla iki el silah sesi duymuş ama havai fişek filan atıldığını düşünmüş. Komşular da bir hafta sesleri çıkmayınca herhalde hastaneye yattılar diye düşündük. Hiçbir şey yapmadık, bugün akrabaları gelmiş, polisler içeri girmişler ve cesetleri bulmuşlar. 30 senedir burada oturuyorlar. Babası da 17 sene önce psikolojik sorunları vardı galiba o da intihar etti. 2 tane kiracıları vardı. Psikolojik sorunları vardı. Hatta bir süre önce silah almış, çocuklar silahı görünce bacada hırsızlar geziyor onları korkutacağım demiş."

    Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×