Protesto eylemi yapan kadınlar yol kesti

Çorum'da Ulukavak Mahallesi'nde bir grup kadın yolu trafiğe kapatarak eylem yaptı. Kadınlar, eylem yapmalarının nedeninin Çorum-Osmancık yolunda meydana gelen trafik kazalarında mahalleden 2 kişinin ölmesi ve okula giden bazı öğrencilerin kazalarda yaral.

Protesto eylemi yapan kadınlar yol kesti
28 Şubat 2014 Cuma 16:53

Çorum'da Ulukavak Mahallesi'nde bir grup kadın yolu trafiğe kapatarak eylem yaptı. Kadınlar, eylem yapmalarının nedeninin Çorum-Osmancık yolunda meydana gelen trafik kazalarında mahalleden 2 kişinin ölmesi ve okula giden bazı öğrencilerin kazalarda yaralanması olduğunu belirtti.

İddiaya göre, mahalleli, yola üst geçit yapılması için farklı zamanlarda imza kampanyası toplayarak Çorum Belediyesi'ne gönderdi. Yapılan tüm girişimlere rağmen belediye mahallelinin talebini dikkate almadı. Yarım saat boyunca yolu kapatan kadınlar, zaman zaman araç sahipleriyle tartıştı. Bu sırada bir TIR sürücüsü ise aracını eylemcilerin üzerine sürdü.

Kadınların eylemine bir süre sonra mahalleli erkekler de katılarak, protesto gösterisi düzenledi. Daha sonra mahalleye gelen polisler, bir süre vatandaşlarla görüştükten sonra, sorunların çözümü için yardımcı olacaklarını söylemesi ile yol trafiğe açıldı.

Mahalle sakinlerinden Hanife Değirmenci (52), eylemlerinin nedeninin yolda sık sık meydana gelen trafik kazaları olduğunu söyledi. Üst geçit istediklerini ifade eden Değirmenci, komşusunun çocuğunun da kaza sonucu öldüğünü dile getirdi. Değirmenci, ''Hergün ben çocuğumu getiriyorum, götürüyorum. Kimse üzerine almıyor.'' dedi.

Erhan Badak (31) ise her yere dilekçe verdiklerini, Karayolları'na gittiklerini belirterek, ''Biz buraya üst geçit istiyoruz. Bizim çoluğumuzun çocuğumuzun burada hayati tehlikesi var. Burada kaç tane kadın öldü. Kaç tane çocuk yaralandı. Üçevlerin oraya yapmışlar, kimse gelip geçmiyor oradan. Buraya üst geçit yapılsın istiyoruz, biz hakkımızı arıyoruz.'' diye konuştu.

Seçim zamanlarında vaatlerde bulunulduğunu dile getiren Badak, ''Her seçim zamanı mı ilgilenecekler bizimle.'' diye konuştu. Fatma Badak (56) ise şöyle dedi: ''Geçen sene öldü bir bayan, bebeği öksüz kaldı. Bizim bebeklerimiz burada bir tane daha ölse iyi mi olacak. Niye buraya yetkililer bakmıyor.''


CİHAN

Protesto eylemi yapan kadınlar yol kesti


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×