Poyrazköy davası sanığı Levent Bektaş, cezaevinden tahliye edildi

Poyrazköy davası tutuklu sanıklarından Emekli Binbaşı Levent Bektaş, tutuklu bulunduğu Silivri Cezaevi'nden tahliye edildi.

Poyrazköy davası sanığı Levent Bektaş, cezaevinden tahliye edildi

Poyrazköy davası tutuklu sanıklarından Emekli Binbaşı Levent Bektaş, tutuklu bulunduğu Silivri Cezaevi'nden tahliye edildi. Tahliye haberi üzerine Bektaş’ın yakınları, cezaevi önüne geldi.

İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen Poyrazköy davasının 5 tutuklu sanığı, tutuklu kaldıkları süre ve Anayasa Mahkemesi’nin tutukluluk süresiyle ilgili kararı gerekçe gösterilerek tahliye edildi. Silivri Cezaevi’nde tutuklu bulunan Levent Bektaş, akşam saatlerinde tahliye edildi. Tahliye haberini alan yakınları cezaevi önüne gelerek Bektaş'ı karşıladı.

Silivri Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü girişinde bekleyen yakınlarıyla kucaklaşan Bektaş, “Çok teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun. 5 yıl sonra bugünü gördüm tabi, ne mutlu bize. Yalnız şunu söylemek istiyorum. Herkes burada herhalde. Kapının bu tarafında olmak şuanda bir şey ifade etmiyor. Çünkü hala vatan evlatları orada yatıyorlar. Son bir tanesi çıkana kadar hiçbirimiz lütfen sevinmeyelim, oynamayalım. Hepinize teşekkür ediyorum.” açıklamasını yaptı.

Gazetecilerin neler hissettiğini sorması üzerine Bektaş şunları söyledi: “Çok teşekkür ediyorum buraya geldiğiniz için. Özellikle bu saatte geldiğiniz için. 5 yıl sonra ne hissedeceğimi bilemiyorum. Ancak bundan sonra kaybettiğim zamanı ailemle birlikte geçirmek için...”

Açıklamalarının ardından kendisini bekleyen arabaya binen Bektaş, kendisini karşılamaya gelenlerin oluşturduğu konvoyla Silivri’den ayrıldı.
CİHAN

Poyrazköy davası sanığı Levent Bektaş, cezaevinden tahliye edildi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×