Portakal Çiçeği Karnavalı'nda maya tuttu

Adana'da geçen yıl ilki yapılan ‘Portakal çiçeği karnavalı’ bu yıl 12 Nisan'da düzenlenecek.

Portakal Çiçeği Karnavalı'nda maya tuttu
17 Ocak 2014 Cuma 15:38

Adana'da geçen yıl ilki yapılan ‘Portakal çiçeği karnavalı’ bu yıl 12 Nisan'da düzenlenecek. Portakal Çiçeği Karnavalı’nın fikir babası Toyota Türkiye CEO’su Ali Haydar Bozkurt, "Sevgi, kardeşlik hoşgörü mayası karnavalda tuttu." dedi.

Bozkurt, Park Zirve'de, karnaval için değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi. Bozkurt, buradaki konuşmasında, karnavalın Adana'ya malolması gerektiğini belirterek, yaklaşık 15 bin kişinin katıldığı etkinliklerin ticari ve siyasi beklenti için gerçekleştirilmediğini ifade etti. Bozkurt, "Karnaval, halkın olsun, geleneğe dönüşsün, sevgi işi olsun" diye konuştu. Karnavalın şehrin havasını değiştirdiğine dikkat çeken Bozkurt, şöyle devam etti: "Geçtiğimiz yıl birincisini düzenlediğimiz karnaval ile vermek istediğimiz mesaj yerine ulaştı. Bu bir sevgi ve dostluk mesajıydı. Gerek Adanalılar gerekse kent dışından gelenler bu sevgi hareketinin tam kalbinde yerlerini aldılar ve mutlu oldular. Bu yıl ikincisine de yine temelinde sevgi olan bir düşünceyle hazırlanıyoruz. 12 Nisan tarihinde portakal çiçeklerinin o eşsiz kokuları eşliğinde güzel anlar yaşamak için herkesi Adana’ya bekliyoruz.”

Portakal Çiçeği Karnavalı etkinliklerinin 12 Nisan’da görkemli bir açılış ile başlayacak. Şehrin farklı noktalarında sokak etkinlikleri gerçekleştirilirken, organize grupların farklı kostümler ile katılabileceği karnaval korteji Vali Yolu, Gazipaşa Bulvarı, Sular Mevkii ve İstasyon Meydanı güzergahında yol alacak. Kortejde ayrıca motosiklet, bisiklet, klasik araba kulüpleri, dans okulları, tiyatro grupları, spor kulüpleri, üniversiteler, okullar, jonglörler, keçi Ayaklılar, sokak sanatçıları, ressamlar ve birçok sivil toplum kuruluşu da bulunacak.

Toplantıya çok sayıda gönüllü ile Karnaval Komitesi üyeleri de katıldı.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×