Polonyalı öğretmenler hayran kaldı

Avrupa Birliği (AB) projesi kapsamında Kayseri'ye gelen Polonyalı öğretmenler Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret etti.

Polonyalı öğretmenler hayran kaldı
23 Ocak 2014 Perşembe 13:33

Avrupa Birliği (AB) projesi kapsamında Kayseri'ye gelen Polonyalı öğretmenler Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret etti. Genel Sekreter Mustafa Yalçın ile bir süre görüşen konuk eğitimciler, ayrıca gün içinde Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi ile Harikalar Diyarı'nı da görme imkanı buldu.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Yalçın, Kayseri Kız Meslek Lisesi'nin ev sahipliğinde Avrupa Birliği projesi kapsamında Polonya'daki iki farklı okuldan Kayseri'ye gelen öğretmenleri ağırladı. Konuklarına Kayseri hakkında bilgi veren Yalçın, ilin bir ticaret şehri olduğunu ve bu geleneğin beş bin yıl öncesine dayandığını ifade ederek, tarihi Kültepe höyüğü hakkında bilgiler aktardı. Polonyalı öğretmenler de çok gelişmiş modern bir Avrupa şehri ile karşılaştıklarını belirterek, Kayseri'nin Türkiye'nin en önemli şehirlerinden biri olduğuna vurgu yaptı.

Ziyaretin ardından şehir turu yapan Polonyalı öğretmenler, daha sonra Erciyes'e çıkarak, Büyükşehir Belediyesi'nin yatırımlarını yakından gördü. Konuk eğitimciler, son olarak Harikalar Diyarı'nı gezdi.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×