Polisten tombala baskını

İstanbul’un çeşitli ilçelerinde tombala oynatıldığı belirlenen 9 farklı adrese yapılan eşzamanlı baskınlarda 500 kişiye kumar oynamak, işletme sahiplerine de kumar oynatmaktan işlem yapıldı.

Polisten tombala baskını
14 Aralık 2013 Cumartesi 11:33

İstanbul’un çeşitli ilçelerinde tombala oynatıldığı belirlenen 9 farklı adrese yapılan eşzamanlı baskınlarda 500 kişiye kumar oynamak, işletme sahiplerine de kumar oynatmaktan işlem yapıldı. Kadın oyuncuların da müdavimi olduğu mekanlara yönelik baskın, polis kamerasınca saniye saniye kaydedildi. Tombala oynamak üzere mekana gelen müşteriler, karşılarında polisi görünce neye uğradıklarını şaşırdı.

İstanbul’da tombala oynatan yerlerle ilgili ihbarlar üzerine çalışma başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Kumar Büro Amirliği ekipleri, 1 aylık takibin ardından operasyon düğmesine bastı. Beyoğlu, Fatih, Bakırköy, Bayrampaşa ve Esenyurt’taki 9 farklı adrese Perşembe günü yapılan baskınlarda polisi karşısında gören kumarbazlar neye uğradıklarını şaşırdı.

Baskınlar, polis kamerasınca saniye saniye kaydedildi. Tombala oynatılan makinelerin üzerine kurulan kamera sistemleriyle çekilişin mekanlardaki televizyon ekranlarına yansıtıldığı görüldü.

Tombala oynadıkları tespit edilen yaklaşık 500 kişiye 90 milyar lira para cezası kesildi. Bu mekanların sahibi işletmecilere de kumar oynatmak ve 1072 sayılı kanuna muhalefetten işlem yapıldı. Tombala oynamak için mekana gelenler arasında kadın müşterilerin de olması dikkat çekti.

Baskınlar sırasında kimlik kontrolü yapan 10 kişi, haklarındaki yakalama kararı sebebiyle gözaltına alındı. Operasyonlarda 9 tombala makinesine ile oyunlara yatırılan 5 bin liraya el konuldu. CİHAN

Polisten tombala baskını


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×