Polisten ‘huzur denetimi'

Mersin'in Silifke ilçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri şehir merkezindeki kıraathane, kafe, internet kafe ve oyun salonlarında ‘huzur denetimi’ yaptı. Yapılan denetimlerde kapalı mekanlarda sigara içilip içilmediği, işyeri açma ve çalıştırma...

Polisten ‘huzur denetimi'
09 Mayıs 2014 Cuma 11:33

Mersin'in Silifke ilçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri şehir merkezindeki kıraathane, kafe, internet kafe ve oyun salonlarında ‘huzur denetimi’ yaptı.

Yapılan denetimlerde kapalı mekanlarda sigara içilip içilmediği, işyeri açma ve çalıştırma ruhsatlarıyla ilgili mevzuata uyulup uyulmadığı kontrol edildi. İnternet kafelere yaşı küçük çocuk ve öğrenci girişlerinin engellenmesi amacıyla denetimleri arttıran polis, ayrıca işletme sahiplerine başta iş yerlerinin taşıması gereken asgari teknik ve hijyenik kurallar olmak üzere personel hijyeni, işletme içi ve dışı ile ilgili yasal mevzuatlar hakkında bilgilendirme yaptı.

Silifke Emniyet Müdürü Yüksel Biçer, denetimlerin kesintisiz olarak devam edeceğini ve yapılan denetimlerin esnafın da, tüketicilerin de yararına olduğunu belirterek, “Vatandaşlarımızın sağlıklı, güvenli ve tüketici haklarına uygun hizmet almasını sağlayan bu denetimler, esnafımızın daha kaliteli hizmet üretmesine de katkı sağlıyor” dedi.

Biçer ayrıca, “Gençleri düşebilecekleri tehlikelerden korumak, onların başta aileleri olmak üzere, çevre ve topluma faydalı bireyler olarak yetişmelerine katkı sağlamak ve kendilerini güvende hissettirmek amacıyla yaptığımız denetimler aralıksız olarak devam ettirilecektir” dedi. CİHAN

Polisten ‘huzur denetimi'


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×