"Polisim, altınları torbaya koy, parka bırak" diyerek 16 bin lirayı aldı

Bursa’da, kendisini ‘polis’ olarak tanıtan kimliği belirsiz kişi, cep telefonuyla aradığı vatandaşı, “Evdeki para ve altınları torbaya koyup, parka bırak” diyerek 16 bin lira dolandırdı.

23 Nisan 2014 Çarşamba 14:58

Bursa’da, kendisini ‘polis’ olarak tanıtan kimliği belirsiz kişi, cep telefonuyla aradığı vatandaşı, “Evdeki para ve altınları torbaya koyup, parka bırak” diyerek 16 bin lira dolandırdı. Dolandırıldığını anlayan vatandaş ise soluğu polis merkezinde aldı.

    İnegöl’de meydana gelen olayda, F.Ö.’yü arayan kimliği henüz belirlenemeyen bir kişi kendisinin polis olduğunu belirterek "Bir dolandırıcılık olayı ile ilgili soruşturma yürütüyoruz. Evdeki değerli eşyalarını bir torbaya koyup gelecek olan emniyet görevlilerine teslim etmen gerekiyor." dedi. Sözde polisin dediklerini yapan F.Ö., evde bulunan toplam 16 bin lira değerindeki altın ve paralarını torbaya koyarak Gemlik ilçesindeki çay bahçesindeki çiçeklerin dibine bıraktı. Bir süre sonra dolandırıldığını anlayan F.Ö., polise müracaat etti. F.Ö., ifadesinde, "Gemlik’te çiçeklerin dibindeki trafik levhalarının yanına koydum. Tam 16 bin liram gitti." diye konuştu.

    İNTERNETTEN ARAÇ SATMAK İSTEYEN VATANDAŞIN YÜZÜNE BİBER GAZI SIKARAK ARACI ÇALMAK İSTEDİLER

    Nilüfer ilçesinde Nilüfer Polis Merkezi Amirliği’ne müracaat eden İ.B. isimli vatandaş ise telefonla arayan ve kendisinin banka görevlisi olduğunu söyleyen kişi tarafından 449 dolar dolandırıldığını söyledi. Osmangazi ilçesinde meydana gelen dolandırıcılık olayında da F.T., internet üzerinden satmaya çalıştığı aracını almaya gelen 2 kişinin aracı yolda denedikleri esnada yüzüne biber gazı sıkarak aracını çalmaya çalıştıklarını belirterek polise başvurdu. F.T., şunları kaydetti: "Direksiyonda bulunduğum sırada yüzüme biber gazı sıktılar; fakat araç stop ettiği için ve takviye olmadan çalışmadığı için şüpheliler aracımı çalamadan kaçtılar." CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×