Polis velileri, çocukların zayıf karne korkusu ile evden kaçmasına karşı uyardı

Bursa Emniyet Müdürlüğü, 2013-2014 eğitim ve öğretim yılı sonunda karnesinde kırık not olan çocukların muhtemel içerisine gireceği olumsuz davranışların engellenmesi amacıyla ‘okul irtibat polisleri’ ve rehber öğretmenlerle bir toplantı...

Polis velileri, çocukların zayıf karne korkusu ile evden kaçmasına karşı uyardı
29 Mayıs 2014 Perşembe 17:43

Bursa Emniyet Müdürlüğü, 2013-2014 eğitim ve öğretim yılı sonunda karnesinde kırık not olan çocukların muhtemel içerisine gireceği olumsuz davranışların engellenmesi amacıyla ‘okul irtibat polisleri’ ve rehber öğretmenlerle bir toplantı gerçekleştiriyor.

Bursa Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi’nden yapılan açıklamada, şöyle denildi: "Öğrencilerin karne notlarının düşük olması sonucunda ebeveyn korkusu ile evden kaçma, intihara teşebbüs olaylarının olmaması ve bu tür kaygılarla nasıl başa çıkılacağı konularında rehber öğretmenlerinde katılımı ile Okul İrtibat Polisleri tarafından öğrenci ve velileri bilgilendirme ve bilinçlendirme toplantıları yapılmaktadır. Bu kapsamda, Çocuk Şube Müdürlüğü İrtibat Görevlileri ve okulun rehber öğretmenlerinin de katılımı ile Reşitpaşa İlköğretim Okulu ve Haşimişcan İlköğretim Okulu’nda öğrenci ve velilere yönelik çocuk ve ebeveyn ilişkileri, bireylerin birbirlerine karşı tutum ve davranışları, çocukların karne döneminde aldığı düşük notlar sebebiyle evden kaçma olaylarının nasıl önüne geçileceği konularında karşılıklı görüşmeler yapılmış ve aile bireylerinin alması gereken tedbirler konusunda bilgilendirme yapılmıştır. İlimizin huzur ve güvenliği için çalışmalarımız devam edecektir."

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×