Polis cadde ve sokakları vatandaşlara zimmetledi, suç oranını düşürdü

Hatay'ın Erzin ilçesinde Emniyet Müdürlüğünün daha huzurlu ve güvenli bir yaşam için başlattığı 'Birlikte Daha Güçlüyüz Projesi’ suç oranını düşürdü.

Polis cadde ve sokakları vatandaşlara zimmetledi, suç oranını düşürdü
16 Ocak 2014 Perşembe 15:18

Hatay'ın Erzin ilçesinde Emniyet Müdürlüğünün daha huzurlu ve güvenli bir yaşam için başlattığı 'Birlikte Daha Güçlüyüz Projesi’ suç oranını düşürdü. Proje kapsamında ilçede bulunan tüm cadde ve sokaklara gönüllü vatandaşlardan temsilci belirlendi. Bu temsilciler sayesinde ilçe dışından gelerek kapıdan satış yöntemiyle hırsızlık ve dolandırıcılık yapmak isteyen bir çok kişinin suç işlemesi önlendi.

Emniyet Müdürlüğü’nün bir yıl önce başlattığı projesi meyvesini verdi. Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği görevlilerinin yürüttüğü projede, ilçede bulunan 290 sokak ve caddeye gönüllü vatandaşlardan birer temsilci seçildi. Projeden tüm vatandaşlar da haberdar edildi. Bununla birlikte olaylara anında müdahale içinde görevli polislerin cep telefonları temsilcilere verildi. Cadde ve sokak temsilcileri sayesinde ilçe dışından gelerek kapıdan satış yöntemiyle hırsızlık ve dolandırıcılık yapmak isteyen birçok kişinin suç işlemesi önlendi.

Polisin başlatmış olduğu projede gönüllü olarak görev aldığını söyleyen esnaf Mehmet Kaya, proje ile birlikte vatandaşların çevresinde yaşanan olaylara daha duyarlı hale geldiklerini söyledi. Mehmet Kaya “Cadde ve sokak temsilciliği aslında hepimizin vatandaşlık görevi, bizlerin dilek, istek ve önerilerimizi ilgili kurumlara ulaştıran Toplum Destekli Polislerimize teşekkür ediyoruz. Bu şekilde devletle vatandaş arasında önemli bir köprü oluyorlar.’’ ifadelerini kulandı.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×