Polis bu defa yetişti ama...

Çorum'da öğrenciler tarafından kadına yönelik şiddete dikkat çekmek amacıyla sahnelenen oyunu, polis gerçek sanıp müdahale etti.

Polis bu defa yetişti ama...
09 Mart 2015 Pazartesi 18:12

Rol gereği sokak ortasında şiddet gören kadını kurtarmak dileyen sivil polislere, bunun bir oyun bulunduğu söylendi.

Çorum'da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeni ile kadına yönelik şiddete ve bayanların yaşadığı sorunlara dikkati çekmek amacıyla yürüyüş düzenlendi. Eğitim-İş Sendikası üyesi bir küme kadın, sloganlar atarak ve dövizler taşıyarak Gazi Caddesi'nden Hürriyet Meydanı'na kadar yürüdü. Yürüyüşe gelen kadınlar, yüzlerine mor makyaj yaparak, şiddet gören kadınları temsil etti. 

Saat Kulesi önünde son bulan yürüyüşün ardından grup hesabına yapılan matbuat izahatsında kadına karşı şiddetin sona ermesi istendi. Kadına karşı şiddete hayır sloganlarının atıldığı sırada, Hitit Üniversitesi  Tiyatro Kulübü öğrencileri sebebi ile bir oyun sahnelendi. Oyunda, bir erkeğin sokak ortasında kadını sürüklemesi canlandırdı. Yerde sürüklenen kadının "Yeter artık" diye bağırması üstüne oyunu gerçek sanan sivil polisler müdahalede bulundu. Bu sırada sendika üyeleri araya girerek bunun bir tiyatro gösterisi olduğunu belirtmesi üstüne polisler gülümseyerek bölgeden çekildi.

Tiyatro kulübü öğrencileri, kadına şiddete dikkat çekmek ve toplumun bu konudaki refleksini görmek için böyle bir oyun sahnelediklerini söyledi. Eylem daha sonra olaysız sona erdi.

Kaynak: HABER7.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×