PKK içinde Sırp keskin nişancı

Güneydoğu'daki PKK operasyonları sırasında Sırbistan kökenli bir keskin nişancının yakalanması ülkesini harekete geçirdi. Sırbistan, Ankara Büyükelçiliği aracılğıyla bilgi almaya çalışıyor

PKK içinde Sırp keskin nişancı
01 Şubat 2016 Pazartesi 08:07

PKK operasyonlarında Sırp asıllı bir keskin nişancının yakalandığına ilişkin haberler üzerine Sırbistan'ın Ankara Büyükelçiliği bilgi istedi

Sırbistan'ın Ankara Büyükelçiliği, PKK’ya dönük operasyonlar sırasında Sırbistan vatandaşı bir keskin nişancının yakalandığına ilişkin haberler üzerine Türk makamlarından resmi bilgi istedi.

Büyükelçilik’ten yapılan açıklamada, Türk medyasında PKK terör örgütünün Sırp keskin nişancılar kiraladığına ilişkin haberlerin yer aldığı belirtilerek, şöyle denildi: 

“Sırbistan Cumhuriyeti, vatandaşlarının 3. ülkelerdeki silahlı çatışmalara muhtemel katılımlarına şiddetle karşı çıkmaktadır. Sırbistan Cumhuriyet Ulusal Meclisi, bu tür faaliyetlere katılımı ağır biçimde cezalandıran bir yasayı geçirmiştir. Bu hususu dikkate alarak, iddiaların hiçbir şekilde Sırbistan Cumhuriyeti ve kurumlarının resmi politika ya da uygulamalarıyla ilişkilendirilmemesi gerekmektedir.”


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×