Peygamber sevgisi salona sığmadı

Eğitimci-Yazar Mehmet Akar, hayatının her dönemi bilinen tek kişinin İslam Peygamberi Hz.

Peygamber sevgisi salona sığmadı

Eğitimci-Yazar Mehmet Akar, hayatının her dönemi bilinen tek kişinin İslam Peygamberi Hz. Muhammed (sav) olduğunu söyledi.

Herkes O’nu okuyor yarışması kapsamında, Peygamber Yolu Derneği ve Yeşilırmak Eğitim Gönüllüleri Derneği tarafından Tokat Atatürk Kültür Sarayı'nda ortak organize edilen ‘Efendimiz’in Yüce Ahlakı’ konulu konferans gerçekleştirildi. Konferansa konuşmacı olarak Eğitimci-Yazar Mehmet Akar katıldı. Konferansı MHP Tokat Milletvekili Reşat Doğru, MHP Tokat Belediye başkan adayı Hüseyin Erkan İkikat’ın yanı sıra çok sayıda vatandaş dinledi.

Konferansın konuşmasını yapan Eğitimci-Yazar Mehmet Akar, hayatının her dönemi bilinen tek kişinin İslam Peygamberi Hz. Muhammed (sav) olduğunu söyledi. Mehmet Akar, bu özelliğinin Hz Muhammed'in peygamber olduğunun en büyük delillerinden biri olduğunu kaydetti. Akar, konferansında Hz. Peygamber'in tebliğ metodu konusunda bilgiler verdi.

O'nun hayata dair söylemediği hiçbir şeyin olmadığını aktaran Mehmet Akar, "O kâinatın güneşi idi. O bütün insanlığı ebedi saadete götüren zattır. Her sahada konuşmuştur.
Hiçbir insanın hayatına dair ayrıntısını bilmiyoruz. Ancak peygamberimizin hayatının 24 saatini nasıl yaşadığını biliyoruz. Çünkü onun talebeleri yani sahabe efendilerimiz onun yakınında onu yakından gördüler ve yaşantılarını ona göre düzenlediler. Çünkü O dünyadaki örnek alınabilecek en iyi modeldi." dedi.

Herkes O’nu Okuyor yarışmasına Tokat’tan şu ana kadar 12 bin 594 kişinin katıldığını aktaran dernek yetkilileri, yarışmanın 31 Mart ile 12 Nisan tarihleri arasında toplam 30 oturumda yapılacağını kaydetti. 16 Nisan Çarşamba günü düzenlenecek ödül töreni ile toplam 189 kişiye çeşitli hediyeler verilecek. CİHAN

Peygamber sevgisi salona sığmadı

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×