Peygamber sevdalıları salona sığmadı

Ardahan'da Yüksekokul Yapma, Yaşatma ve Güzelleştirme Derneği tarafından düzenlenen Kutla Doğum programı, Ardahanlılardan büyük ilgi gördü.

Peygamber sevdalıları salona sığmadı

Ardahan'da Yüksekokul Yapma, Yaşatma ve Güzelleştirme Derneği tarafından düzenlenen Kutla Doğum programı, Ardahanlılardan büyük ilgi gördü. Ardahan Ahsen Düğün Salonu'nda gerçekleşen gecede duygu dolu anlar yaşandı.

Program Kars’tan gelen ilahi grubunun söylediği ilahilerle başladı. Ardından ise 'Herkes Onu Okuyor' yarışmasında dereceye girenlere ödüllerinin verilmesiyle devam etti. Programa damgasını vuran ise Damal oldu. Kategorilerine göre ödüllerin dağıtıldığı programda Damal kendi kategorisinde ödülleri silip süpürdü. İlk on beşe on üç öğrencisinin girdiği Damal Okuma Salonu, gecenin göz kamaştıran yıldızıydı.

Damal Alevi dedelerinin yaptığı konuşmalar da büyük alkış aldı. Ödül takdim ederken konuşma yapan Musa Dede, ''Güzel Muhammedimizi(SAV) sevelim. Onun hayatını okuyalım. Hayatını hayatımıza uygulayalım. Onun yolundan gidelim. Hayatımızın, ahiretimizin rehberi Kuran'ı iyi okuyup kendimizi güzelleştirelim. Kuran'ı kendimize uydurmayalım, Kuran'a biz uyalım. Kuran’da cebir, şiddet ve nefretin yeri yoktur. Herkesi sevelim, sadece Allah için sevelim. Allah yarattığı için sevelim. Çocuklarımızı başarılarından dolayı teşekkür ediyorum.”şeklinde konuştu.

Aliekber Dede ise konuşmasına başlamadan önce salondakilerden Hz Muhammed(SAV) için salavat getirilmesini istemesi salondakilerden büyük alkış aldı. Aliekber Dede, ''Programı organize edenlere çok teşekkür ediyorum. Birliğe ihtiyacımız olduğu şu günlerde bir arada olmak çok önemli. Peygamberimizin hayatını kitaplardan yaşlısı, genci, öğrencisi görüyorum ki onu seven herkes bu sınava girmiş. O'nu çok iyi anlamamız gerekir. Başarılı olan ya da olmayan onu tanımak için bu kitapları okuyan herkes teşekkür ediyorum. Ödüllerin birçoğunun Damal'a gelmesine bende çok sevindim.'' şeklinde konuştu.

Damal Okuma Salonu öğrencisi olan Murat Kasa ise ''Herkes Onu Okuyor” yarışması kapsamında Ardahan birincisi oldu. Kasa, Damal Okuma Salonu Müdürü Ersin Yıldız öğretmenimi çok seviyorum. Peygamberimizi anlatan bu kitaba çok iyi hazırlandım. Sadece ödül için girmedim bu yarışmaya. Aynı zamanda İnsanlığın İftihar Tablosu'nun hayatını öğrenerek, kendi hayatıma yaklaştırmak için girdim. Şimdi okuduğum ve de başarılı olduğum bu kitabı annem babamda okuyor. Hayatımız renklendi.'' şeklinde konuştu. CİHAN

Peygamber sevdalıları salona sığmadı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×