Pekdoğan: Türkçe Olimpiyatları'na ev sahipliği yapacağız

Kırıkkale MHP Belediye başkan adayı Mustafa Pekdoğan, kazandıkları takdirde Türkçe Olimpiyatları'na maddi ve manevi desteklerini esirgemeyecekleri sözünü verdi.

Pekdoğan: Türkçe Olimpiyatları'na ev sahipliği yapacağız
28 Mart 2014 Cuma 16:43

Kırıkkale MHP Belediye başkan adayı Mustafa Pekdoğan, kazandıkları takdirde Türkçe Olimpiyatları'na maddi ve manevi desteklerini esirgemeyecekleri sözünü verdi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkçe Olimpiyatları'nı yaptırmayacağını söylemesine sert tepki gösteren Pekdoğan, “PKK’nın önünde eğilenler şimdi kalkmışlar Türkçe Olimpiyatları'nı yaptırmayız diyorlar. Allah nasip ederse Türkçe Olimpiyatları yapmayı vaat ediyoruz. Gücünüz yetiyorsa gel engelle bundan sonra” dedi.

Hizmet Hareketi'nin her yıl gerçekleştirdiği Türkçe Olimpiyatları'nın sadece Türkiye’de değil, dünyada da tanındığını belirten Pekdoğan, “Bunlar diyor ki 'Türkiye eğilmez, millet bükülmez!' Bükülmediğiniz yer mi kaldı? Geçen yıl Mart ayında Diyarbakır’da PKK’lılara miting yaptırıp Öcalan’ın metinlerini okutturmadın mı? Daha geçen gün aynı şekilde Öcalan’ın mektubunu okutturmadın mı? Şimdi de kalkmış PKK’ya teslim olan, PKK’ya final yaptıran adam diyor ki, 'Türkçe Olimpiyatları'nı yasakladım.' Türkçe Olimpiyatları'nın ev sahipliğini biz alıyoruz bu saatten sonra. Biz yapacağız, gücünüz yetiyorsa gel engelle bundan sonra” diye konuştu.

İNSAN HAKLARINA VE HUKUKA SAYGI İÇİN

Kazandığı takdirde bütün Kırıkkale’yi bir olimpiyat havası yaşatacağını ifade eden Pekdoğan, "Allah nasip ederse burada Türkçe Olimpiyatları yapmayı vaat ediyoruz. Bunu sadece bir grubu değil, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı ve Kırıkkaleli olmanın şerefini hissettirmek, demokrasiyi yerleştirmek, insan hak ve hukukuna saygı duymak için yapacağız” şeklinde konuştu.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×