Patlamada yaralanan çocuk taburcu edildi

Şırnak'ın Güçlükonak ilçesinde patlamada yaralanan ve Şırnak Devlet Hastanesi'nde tedavi gören çocuk bugün taburcu edildi.

Patlamada yaralanan çocuk taburcu edildi
24 Ocak 2014 Cuma 16:33

Şırnak'ın Güçlükonak ilçesinde patlamada yaralanan ve Şırnak Devlet Hastanesi'nde tedavi gören çocuk bugün taburcu edildi.

Güçlükonak ilçesine 45 kilometre uzaklıktaki Yağızoymak köyü kırsalında çobanlık yaptığı sırada, kurcaladığı yabancı cismin patlaması sonucu elinden ve yüzünden yaralanan 12 yaşındaki Yahya Ulgaç Şırnak Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı. 4 gündür tedavi altından tutulan eli bileğinden kesilen ve yüzünde yanıklar oluşan Yahya Ulgaç bugün taburcu edildi. 12 yaşındaki Yahya Ulgaç yaşadıklarını şu cümle ile anlattı. Olgaç, “Keçilerin yanına gittim. Bir baktım elledim. Hemen patladı.”dedi.

Olayın yaşandığı günü anlatan Baba Ahmet Ulgaç şöyle konuştu: “Yağızoymak köyünde çiftçilik yapıyorum. Benim işim olduğu için çocuğum sürüleri gütmeye gitti. Saat 15:00 sıralarında bir ses duyduk. Olay yerine koştuk. Olayın nasıl olduğunu bilmiyoruz. Koyunların basması sonucu mu patlamış kesin belli değil. Çünkü bir tane koyun telef oldu diğeri de yaralanmıştı. Sağolsun askerler bize yardımcı oldu. Askeri helikopter ile Şırnak’a getirdik. Doktorlar çok iyi ilgilendi. Doktorlar ‘oğlunu Amerika’ya da götürseniz eli kesilecek” diye söyleyince bizde ailece onay verdik. Ameliyat yapıldı. Durumu şuanda iyi.”

DOKTOR: HASTAMIZI TABURCU EDİYORUZ

Cihan Haber Ajansı’na konuşan Yahya Ulgaç’ın doktoru Ortopedi Uzmanı Dr. Yunus Uysal, “Hastamızın ciddi bir el yaralanması vardı. Bu nedenle acilen ameliyata aldık. Maalesef el kurtarılabilecek durumda değildi. Damar sinir tamiri yapılabilecek durumda değildi. Bu nedenle eli kaybetmek zorunda kaldık. Ama sonuç olarak genel durumu iyi. Herhangi bir hayati tehlike taşımıyor. Ameliyattan sonrada genel durumu iyi oldu. Bugünde taburcu ediyoruz.”diye konuştu.
CİHAN

Patlamada yaralanan çocuk taburcu edildi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×