Parklar için çocuk oyun grupları alınacak

Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, ilçe sırları içerisinde yeni yapılan parklar ile bu yıl içerisinde yapılacak parklarda kullanılmak üzere çocuk oyun grupları, figürlü oyuncaklar, oturma bankları, çöp sepetleri ile spor aletleri satın.

Parklar için çocuk oyun grupları alınacak
24 Mart 2014 Pazartesi 17:43

Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, ilçe sırları içerisinde yeni yapılan parklar ile bu yıl içerisinde yapılacak parklarda kullanılmak üzere çocuk oyun grupları, figürlü oyuncaklar, oturma bankları, çöp sepetleri ile spor aletleri satın alınacağını bildirdi.

    Melikgazi ilçesinin 81 mahallesi bulunduğunu seçim sonrası Ağırnas ile Sarımsaklı Bölgelerine hizmet vereceklerini ve çok geniş bir alanda Kayseri ilinin yarısına hizmet verdiklerini hatırlatan Başkan Memduh Büyükkılıç, özellikle şehir merkezine uzak olan toplu konut alanları ile bölge yerleşim alanları için oyuncak, bank ve spor aletleri satın alınacağını kaydetti.

    Şehrin merkezine uzak olan yerleşim bölgeleri ile toplu konut alanlarına özellikle çocuklar için çok amaçlı ve büyük ölçekli çocuk oyun alanları oluşturulacağını ve bu çocuk oyun grupları ile buraların adeta Oyuncakistan Parkları olacağını ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili olarak şunları söyledi: "İlçe sınırları içerisinde bulunan park, bahçe ve yeşil alanlara yerleştirilmek üzere belediye olarak ihale yapacağız. Bu ihale ile 80 adet oyun grupları, 12 adet figürlü oyuncaklar, 75 fiberglas malzemeli salıncak, 800 adet bank, 600 çöp sepeti ve 50 adet spor aletleri satın alınacaktır. Bu malzemeler çevre temizlik vergileri ile satın alınmaktadır. Dolayısı ile sizlerden toplanan vergiler yine size hizmet olarak geri dönmektedir. Bölge halkına özellikle çocuklarımıza hayırlı olsun.” CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×