Park halindeyken hareket eden otobüs dehşet saçtı

Kabataş'ta park halindeyken aniden harekete geçen İETT otobüsü, önce bir ticari taksiye ardından da yolcuların bulunduğu iskeleye çarptı. Adalar vapurunun bir kaç dakika önce yolcularını alması nedeniyle büyük bir facianın eşiğinden dönülen...

Park halindeyken hareket eden otobüs dehşet saçtı
01 Ağustos 2014 Cuma 12:03

Kabataş'ta park halindeyken aniden harekete geçen İETT otobüsü, önce bir ticari taksiye ardından da yolcuların bulunduğu iskeleye çarptı. Adalar vapurunun bir kaç dakika önce yolcularını alması nedeniyle büyük bir facianın eşiğinden dönülen olayda ikisi ağır olmak üzere ilk belirlemelere göre 9 kişi yaralandı. Adalar iskelesinin bulunduğu bölümü savaş alanına çeviren olayda, çevredeki iş yerleri de zarar gördü.

Sabah saatlerinde vapurla Anadolu Yakası'ndan Kabataş'a gelen yolcular, bekleyen otobüse bindi. Kabataş-Kağıthane hattında çalışan İETT otobüsü, iddialara göre şoförünün kontak anahtarını çevirmemesine rağmen hareket etti. Araç içindeki otobüs şoförü otobüsü durdurmaya çalıştı ancak bir türlü başaramadı. Çevredeki araçlara çarpan ve denize doğru devam eden otobüs, park halindeki bir ticari taksiye çarptı. Taksinin yanındaki durakta bekleyen iki kadın yolcu ne olduğunu anlamadan taksinin altında kaldı. Hareketine devam eden otobüs, daha sonra denize yöneldi. Şoför, son bir hamle ile otobüsün denize düşmemesi için manevra yaptı. Ancak bu sefer de adalar iskelesinin girişindeki yolcuların da bulunduğu telefon kulübelerinin olduğu bölüme çarptı. Ortalık savaş alanına döndü. Bir yolcu otobüsün çarptığı telefon kulübesinde sıkıştı. Taksinin çarptığı iki kadından birinin ayağı koptu.

ADALAR VAPURU FACİAYI ÖNLEDİ

Olay yerine gelen sağlık ekipleri yaralılara ilk müdahaleyi yaptı. Durumu ağır olanlar hemen hastaneye sevk edildi. Dakikalar önce yüzlerce yolcusunu alarak iskeleden ayrılan adalar vapuru, olayın faciaya dönüşmesini engelledi.

İETT otobüsüne binen Yavuz Karaduman, olayın şokunu yaşayanlardan. Anadolu Yakası'ndan Kabataş'a geldiğini, otobüse binip hareket edecekleri sırada olayın yaşandığını anlatan Karaduman, çay alıp otobüse binen şoförün aniden hareket eden otobüsü durdurmak için hamleler yaptığını ancak otobüsün durmadığını anlattı. Karaduman, otobüsün ya freninin boşaldığını ya da gazının kilitlendiğini söyledi.

BEN BAKAMADIM BİLE

Durakta beklerken otobüsün çarptığı taksinin sürücüsü Şeref Akpınar da, uzun süre olayın şokunu üzerinden atamadı. Olayı anlatırken zorlanan Akpınar, "Durakta yolcumu indirdim ayrılmak üzereydim. Birden otobüs geldi beni iskeleye doğru fırlattı. İki kadın arabanın altında kaldı. Birinin ayağı koptu. Ben bakamadım bile, çevreden gelenler arabanın altından onları çıkardı." dedi.

Kaza yapan İETT otobüsü, görevliler tarafından girdiği iskeleden bir çekici tarafından çıkarılarak götürüldü.

CİHAN

Park halindeyken hareket eden otobüs dehşet saçtı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×