Paris İlköğretim Okulu Necip Fazıl’ı andı

Sakarya Akyazı ilçesi Paris İlköğretim Okulu 4/C sınıfı öğrencileri ‘Necip Fazılı An(la)ma Programı’ düzenledi.Paris İlköğretim Okulu Konferans Salonu'nda, Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Gündüz, eski Belediye Başkanı Yaşar...

Paris İlköğretim Okulu Necip Fazıl’ı andı
27 Mayıs 2014 Salı 12:48

Sakarya Akyazı ilçesi Paris İlköğretim Okulu 4/C sınıfı öğrencileri ‘Necip Fazılı An(la)ma Programı’ düzenledi.

Paris İlköğretim Okulu Konferans Salonu'nda, Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Gündüz, eski Belediye Başkanı Yaşar Yazıcı, Akyazı İlçesi Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Murat Özer, Akyazı Kız Teknik Meslek Lisesi Müdürü Sabiha Yazıcı, Paris İlköğretim Okulu Müdürü Ahmet Duman, daire müdürleri, öğretmenler, veliler ve çok sayıda Necip Fazıl sevdalıları katıldı.

Necip Fazılı anma programı değil, an(la)ma programı olduğunu ifade eden Paris İlköğretim Okulu 4/C Sınıf Öğretmeni Muhammet Mesut Pur, ”Necip Fazıl Kısakürek, ülkemizde geleneksel şair tipinin galiba son temsilcisiydi. Toplumun şuuraltındaki ‘şair imgesi’ne denk düşen pek çok özelliğe sahipti o. Karizmatik bir fikir adamı ve kanaat önderiydi, muhteşem bir hitabete sahipti. Öğrencilerimiz şiirlerini yeniden okuyarak, şaire duyulan hasreti dile getirmesi bakımından çok şey ifade ediyor.” şeklinde konuştu.

En önemlisi Necip Fazıl'ın bir ‘dava' sahibi olduğunu vurgulayan Sınıf Öğretmeni Muhammet Mesut Pur, “Toplumun büyük çoğunluğunun hassasiyetleri için sesini yükseltmesini biliyordu. Kalabalıklar onun peşinden gidiyordu. Kimi zaman da kollarını açıp, “Durun kalabalıklar, bu cadde çıkmaz sokak” diye haykırabiliyordu. Necip Fazıl, yaşarken topluma mal olmuştu. Yankısı uzun olacak bir sesti Necip Fazıl. Hatırasının aramızda hâlâ sımsıcak ve taptaze duruyor oluşu şaşırtıcı değil. Programa katkı sağlayan Necip Fazıl sevdalılarına teşekkür ederim.” dedi.

CİHAN

Paris İlköğretim Okulu Necip Fazıl’ı andı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×