Palandöken'de suni karda kayak yapılıyor

Türkiye son yılların en kurak kışını yaşıyor. Ülkedeki bir çok kış turizm merkezinde kar sıkıntısı yaşanıyor.

Palandöken'de suni karda kayak yapılıyor
20 Ocak 2014 Pazartesi 15:23

Türkiye son yılların en kurak kışını yaşıyor. Ülkedeki bir çok kış turizm merkezinde kar sıkıntısı yaşanıyor. Erzurum Palandöken'deki oteller, sahip oldukları amatör ve profesyonel 21 pistte suni karlandırma ile yerli ve yabancı turistler ile kayak severlere hizmet sunuyor.

Sömestre tatili öncesinde otel sahip ve yöneticileri kayak severleri Palandöken'e davet etti. Çok sayıda yerli ve yabancı turist kar kalınlığının 30 santimetreyi bulduğu Palandöken'de kayak yapmanın ve tatilin tadını çıkartıyor. En son bir ay önce kar yağışının yaşandığı Palandöken'de pistler suni karla kaplandı. Sıcaklığın eksi 25 ile 7 derece arasında seyretmesi nedeniyle kar erimemesinin yavaş olması yüzleri güldürüyor.

PİSTLER KARLI

Polat Renaissance Otel Genel Müdürü Bora Kamber ile Xanadu Otel Genel Müdürü Ömer Akça, ülkedeki diğer kış turizm merkezlerinde yaşanan kar sıkıntısının Erzurum'da bulunmadığını kaydetti. Suni karlandırılmış pistlerde yerli ve yabancı turistlere hizmet verdiklerini ifade eden Kamber ve Akça, "Palandöken'deki kayak pistlerini suni karlandırdık. Şuanda ülkede kayak yapılabilecek tek turizm merkezi Palandöken. 21 pistte gece ve gündüz kayağı yapılabiliyor. Sömestre tatilinde bütün misafirlerimizi en güzel şekilde ağırlamak için hazırlıklarımızı tamamladık." dedi.

Kayak için İstanbul'dan Erzurum'a geldiğini belirten Çağla Bulut ile Gazze Erçil, "Erzurum'da bulunmaktan mutluyuz. Pistlerde kar var. Türkiye'de diğer kayak merkezlerinde kar bulunmadığı için Erzurum'u tercih ettik. Herkesi Palandöken'de kayak yapmaya bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

Erzurumlu olduğunu ve uzun yıllar yurt dışında yaşadığını anlatan Ahmet Demirci ise, "Uzun yıllar yurt dışında yaşadım. Palandöken'i yeni keşfettik. Burada 21 pistte kar var. Yerli ve yabancı bütün kayak severleri kayak yapmak için Erzurum'a bekliyoruz." diye konuştu. CİHAN

Palandöken'de suni karda kayak yapılıyor


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×