Öztürk ailesi, kızı ve torunlarına kavuştu, damat kayıp

Yılbaşı gecesi kaybolan, El Kaide terör örgütüne katıldığı ileri sürülen Bilgin ailesinin 4 ferdi evlerine döndü, damat ise hala kayıp.

Öztürk ailesi, kızı ve torunlarına kavuştu, damat kayıp
21 Ocak 2014 Salı 13:13

Yılbaşı gecesi kaybolan, El Kaide terör örgütüne katıldığı ileri sürülen Bilgin ailesinin 4 ferdi evlerine döndü, damat ise hala kayıp.

Basında, kayıp kişilerin El Kaide terör örgütünce Suriye'ye götürüldüğü haberlerinin çıkması üzerine, Gülseren Bilgin ile 3 çocuğu, götürülen örgütün bir lideri tarafından Bursa'ya geri gönderildi. Sevindirici haber, Eskişehir'in 71 Evler Mahallesi'nde bulunan evlerinde kızı ve torunlarından haber bekleyen anne ve babaya geldi. Yılbaşından bu yana kızından ve torunlarından haber alamayan Öztürk ailesi, kızları ve 3 torununun evlerine geri döndüğü haberini almasıyla sevince boğuldu. Vakit kaybetmeden Bursa’ya giden anne, baba, kızı ve torunlarıyla hasret giderdikten sonra yeniden Eskişehir’e döndü. Kızına ve torunlarına kavuşan Baba Zelkif ve Anne Seher Öztürk, çok mutlu olduklarını söyledi. Kızının olay sonrasında kendine gelemediğini anlatan Baba Öztürk, kızının başından geçenlerin herkese ibret olmasını istedi.

"KAPALI KASA BİR ARABAYA BİNDİRİLİP BİR YERE GÖTÜRÜLMÜŞLER, ŞÖFÖRÜ BİLE GÖRMEMİŞLER"

“Önce Orhangazi Mahallesi'nden Bursa terminaline gitmişler. Terminalden bir kapalı kasa arabaya bindirilip bir yere götürmüşler. Şoförleri dahi görmemişler. Götürüldükleri yerde bir alana toplanmışlar." diyen Baba Öztürk, "Bu esnada konuyla ilgili çıkan haberler yayılmış. Buna binaen kızım ve 3 çocuğu ile diğer 4 kişi İstanbul'a bir eve götürülmüş. Burada 12 gün bekledikten sonra kızım ve torunlarım evlerine geri döndü. Damadım ise halen kayıp."

"ÖRGÜT LİDERLERİNDEN BİRİ, ÇIKAN HABERLER ÜZERİNE KIZIM VE TORUNLARIMIN GERİ GÖTÜRÜLMESİNİ İSTEMİŞ"

Kızı ve 3 torunu ile birlikte başka bir aileden yine 4 kişinin de geri döndüğünü anlatan Baba Öztürk, bu ailelerden 3 erkeğin ise şu anda kayıp olduğunu belirterek, "Bir örgüt tarafından nereye götürüldükleri meçhul. Kızım kendisine bir şey içirdiklerini iddia ediyor. Biz gördüğümüzde de kendisinde değildi. Yalnız anlattığına göre, çıkan haberler sonrasında kızımı ve torunlarını götüren örgütün liderlerinden bir tanesi Orhangazi’ye götürülmelerini istemiş. Bunun üzerine, 16 Ocak 2014 Perşembe günü sabahı İstanbul’dan Orhangazi ilçesine siyah çarşaf giydirerek, otobüs ile getirmişler. Şu anda psikolojileri bozulmuş durumda. Çocuklar da kendilerine gelemedi. En ufak olan okula gitmek istemiyor.” diye konuştu.

Kızına ve torunlarına kavuştuğu için mutlu olduğunu fakat damadının kayıp olduğunu dile getiren Baba Öztürk, gözyaşları içerisinde damadının bir an önce geri dönmesini istedi. Baba Öztürk, “Ben basın yoluyla damadıma seslenmek istiyorum. Eğer beni duyuyorsa, evine geri dönsün. Çocuklarını babasız bırakmasın. Serkan, çocuklarının başına gel, çocukların sefil kalmasın.” diye ifade etti.

Anne Seher Öztürk de kızı ve torunları geri döndüğü için mutlu olduğunu, damadının da en kısa zamanda geri dönerek ailesini yalnız bırakmamasını istedi. Anne Öztürk, "Çok mutluyum. İnşallah damadım da en kısa sürede çocuklarının başına döner. Tek isteğim bu." dedi.


CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×