Özköroğlu hem güldürdü hem duygulandırdı

İş adamı Ayhan Özköroğlu, 'Hayatın Tüh Noktası' isimli kitabı için okuyucularının karşısına çıktı.

Özköroğlu hem güldürdü hem duygulandırdı
27 Aralık 2013 Cuma 15:33

İş adamı Ayhan Özköroğlu, 'Hayatın Tüh Noktası' isimli kitabı için okuyucularının karşısına çıktı. Özköroğlu'nun salonda anlattıkları okuyucuları güldürürken, anne ve babasını ise duygulandırdı.

Samsun'da köşe yazarlığı ve ülkenin önde gelen bir giyim firmasında yöneticilik yapan Ayhan Özköroğlu, anılarından oluşan kitabını yayımladı. İlk kez okuyucusunun karşısına çıkan Özköroğlu, anlattıklarıyla salondakileri kırdı geçirdi. Tanıtım sonrası ise aldıkları kitabı imzalatmak isteyenler uzun kuyruklar oluşturdu.

Ayhan Özköroğlu'nun 'Hayatın Tüh Noktası' adını verdiği kitabın imza günü ve söyleşisi Büyükşehir Belediyesi Atakum Sanat ve Kültür Merkezi'nde gerçekleşti. Katılımın yoğun olduğu etkinlikte kitabın takdimini yazan Harun Çelik, bir şehirde yazar olmanın, oranın kültürüne yapılan en büyük katkı olduğunu söyledi. Özköroğlu'nun kendi kahramanı olduğu bir hikâyeyi yazdığına dikkati çeken Çelik, "Birçoğumuz, iki kuşak sonra kendi torunlarımız tarafından bile hatırlanmayacağız belki. Birçoğumuzun hikâyesinden iki satır bile iz kalmayacak şu yeryüzünde, fakat Ayhan kardeşim bu eseriyle unutulmayacak." dedi.

Kitabın yazarı Ayhan Özköroğlu da, "Yazdığım kitapta ben yokum, siz varsınız" diyerek, yaşanmış hikâyeleri anlattığını vurguladı. Herkesin kendi filminin kahramanı olduğunu söyleyen Özköroğlu, "Herkes kendi dünyasının olmazsa olmazıdır. Madem hayat bir film, bizler de bu filmin kahramanıyız, film tadında yaşamak gerekmez mi o hayatı. Gülmek ve ağlamak, sevinmek ve üzülmek, sevmek ve sevilmek, insan olmanın doğasındadır. Fark etmemek, fark edilmemek, hatırlamak unutmak, vefa ve vefasızlık hepsi bizim için. Hepsi senaryonun bir parçası ve koca bir film seti peşinden koşturup durduğumuz dünya. Bu bağlamda ben yeni bir şey yazmadım, aslında hiç bir şey yazmadım. Her şeyi kudret elinde tutan yazdı, ben iki satır oynadım." diye konuştu. CİHAN

Özköroğlu hem güldürdü hem duygulandırdı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×