Özhaseki, ilçe gezilerine devam etti

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, ilçe gezilerine devam ediyor. Özhaseki, hizmet sırasının ilçelere geldiğini ve tespit edilen ilçelerinin sorunlarının çözümüne öncelik verileceğini dile getirdi.

Özhaseki, ilçe gezilerine devam etti
17 Ocak 2014 Cuma 21:23

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, ilçe gezilerine devam ediyor. Özhaseki, hizmet sırasının ilçelere geldiğini ve tespit edilen ilçelerinin sorunlarının çözümüne öncelik verileceğini dile getirdi.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, ilin gelişim hamlesi olarak nitelendirilen Ufuktaki Kent Kayseri programını ilçelerde de anlatmaya başladı. Başkan Özhaseki ve beraberindekilerin ilk durağı Yeşilhisar oldu. Yeşilhisar girişinde AK Parti İlçe Başkanı Abdullah Sami Ceylan ve kalabalık bir vatandaş topluluğu tarafından karşılanan Başkan Özhaseki'ye, AK Parti İl Başkanı Ömer Dengiz ve Büyükşehir Belediyesi'nden yetkililer de eşlik etti. İlk olarak ilçe meydanına geçerek esnafları ziyaret eden Özhaseki, güzergahı üzerinde bulunan CHP ve MHP seçim bürolarına da uğradı. MHP seçim bürosunda kendisine ikram edilen çayı içen Özhaseki, seçimlerin gelip geçici olduğunu vurgulayarak önemli olanın gönüllerin kırılmaması olduğunu söyledi. Yeşilhisar programı çerçevesinde pazar yerini de gezen Özhaseki, bir esnaftan mandalina alarak vatandaşlara dağıttı. Başkan Özhaseki, cuma namazını kılmak için gittiği Yeşilhisar Camii Kebir yakınındaki bir çay ocağında da ilçe halkıyla sohbet etti.

UFUKTAKİ KAYSERİ VE YEŞİLHİSAR'I ANLATTI

Başkan Mehmet Özhaseki, daha sonra Yeşilhisar Spor Salonu'nda yaklaşık bin kişinin katıldığı toplantıda, Ufuktaki Kayseri ve Ufuktaki Yeşilhisar'ı anlattı. AK Parti Yeşilhisar İlçe Başkanı Abdullah Sami Ceylan ve AK Parti İl Başkanı Ömer Dengiz'in kısa birer konuşma yapmalarının ardından kürsüye gelen Başkan Özhaseki, ilk olarak bugüne kadar Kayseri'ye yapılan hizmetleri anlattı. 15 senede Büyükşehir'de 10 bin iş yapıldığını belirten ve "Gecemiz gündüzümüz çalışarak geçti" diyen Özhaseki, ilçe belediyelerinin imkanlarının yetersiz olmasından dolayı yeterince hizmet üretemediğine dikkat çekti. Büyükşehirlerin ilçelerdeki hizmeti üstlenmesi gerektiğini ve kanunla da bunun sağlandığını vurgulayan Özhaseki, "Kanun çıktı, biz de rahatladık" dedi. Yeni yasanın getirdiği imkanları aktaran Başkan Özhaseki, "İmarda ana planlamayı biz yapacağız. Altyapı hizmetlerinin tamamını biz yapacağız. Ulaşım hizmetleri tek elden yapılacak. İtfaiye hizmeti de Büyükşehire bağlandı. Bir işiniz olunca Büyükşehire gelmeyeceksiniz. Burada bizim hizmet birimlerimiz olacak. Örneğin asfalt gibi kanunun belirtmediği hizmetleri de belediye meclisi kararıyla gelip yaparız. Büyükşehirin gücü ile burada bir çok sorun çözülür. Kayseri Büyükşehir Belediyesi buraya zengin bir ortak gibi geliyor." diye konuştu.

"HİZMET SIRASI İLÇELERİMİZE GELDİ"

Konuşmasının devamında, Yeşilhisar için planladıkları projeleri açıklayan Özhaseki, sözlerini şöyle sürdürdü: "Öncelikle altyapıyı çözmemiz lazım. Su, gıcık tünelinden gelemiyor. Bu yaz hızlı davranıp istimlak edip suyu getireceğiz. Kanal problemi gözükmüyor. İller Bankası yapmış. Bundan dolayı İller Bankası'na olan borcu üstleniyoruz. Su şebekesini de yenileyeceğiz. Köylerde su bedeli 22 kuruş olacak. Gerek ilçe içindeki yollar, gerekse köy yolları baştan aşağı elden geçecek. Buradaki esnaflar için sanayi sitesi oluşturulacak. Turizm değerlerimiz açığa çıkarılacak. Turizm bacasız sanayi. Sultansazlığı, İçmeceler, Doğanlı Köyü Peri Bacaları, Brezilya'da 80 milyon taraftarı olan Aziz Jeorge'nin bulunduğu Güzelöz köyü, Soğanlı Bebeği gibi değerleri ön plana çıkartacağız. Spor salonu, gençlik merkezi ve sosyal tesislerin bulunduğu bir merkez yapacağız. Bir tarafında da aş evi olacak. Kesimhane ve Hayvan Pazar yeri yapılacak. Yol güzergahında yerel ürünlerin satılacağı 'Yerel Ürün Pazarı' yapacağız. İçmeceleri sağlık turizmine kazandıracağız. Doğalgazın gelmesi gerekiyor. İncesu OSB'ye kadar geldi. Proje çalışması yapılıyor. 2-3 yıl içinde buraya gelecek. Ulaşımla ilgili bir çalışma yapıyoruz. Demiryolu hattında banliyo hattı oluşturulabilmesi için Ulaştırma Bakanlığı ile çalışmalar devam ediyor. Toplu taşımada şu anda çalışan esnaflarla anlaşıp en verimli ulaşım ağını gerçekleştireceğiz. 10 yıl önce 3 ilçe 22 belde Büyükşehire bağlandı. Bunların bütçesi toplam 5 milyon lira civarında. 10 senede 50 milyon lira eder. 10 senede biz buralara tam 314 milyon liralık yatırım yapmışız. Şimdi bu durumdan ne kadar memnun olduklarını görmek gerek."


CİHAN

Özhaseki, ilçe gezilerine devam etti


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×