Özhaseki: Belediyeye düşen doğadaki dengeyi korumak

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, yeni kurulan Kayseri Hayvanları Koruma Derneği (KAYHAKDER) yöneticileri ile biraraya geldi.

Özhaseki: Belediyeye düşen doğadaki dengeyi korumak
11 Ocak 2014 Cumartesi 17:28

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, yeni kurulan Kayseri Hayvanları Koruma Derneği (KAYHAKDER) yöneticileri ile biraraya geldi. Hayatın bir denge üzerine kurulduğunu ve yaratılan her şeyin boşuna yaratılmış olmadığını dile getiren Başkan Özhaseki, "Yaratılmış ne varsa tabiatı onlarla paylaşmak zorundayız" dedi.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, kuruluş çalışmalarını tamamlayan Kayseri Hayvanları Koruma Derneği yöneticileri ile Harikalar Diyarı'nda bir toplantı gerçekleştirdi. Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Talas Belediye Başkanı Rifat Yıldırım ve İncesu Belediye Başkanı Zekeriya Karayol'un da katıldığı toplantıda konuşan Dernek Başkanı Veteriner Hekim Bahattin Narin, aç ve açıkta olan, eziyet gören ve hasta olan tüm hayvanlara yardım etmek için biraraya geldiklerini söyledi. Başkan Özhaseki'nin her konuda hassas ve şefkatli olduğunu belirten ve bugüne kadar verdiği desteklerden dolayı teşekkür eden Narin, hayvanların hem kanunen hem de dinen hakları olduğunu kaydetti.

Derneğin kurucularından Funda Yapışlar da konuşmasında hayvan hakları ve Hayvanları Koruma Kanununun amaçları hakkında bilgiler verdi ve yaşam hakkının sadece insanoğlunun tekelinde olmadığını söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki ise konuşmasında hayatın bir denge üzerine kurulduğuna dikkat çekti. Yaratılan her şeyin bir gerekçesi olduğunu ve hiçbir şeyin boşuna yaratılmadığını dile getiren Başkan Özhaseki, "Hayattaki herkes kendi dışındaki hiçbirşeyi lüzumsuz göremez. Yaratılmış ne varsa tabiatı onlarla paylaşmak durumundayız. Belediyelere düşen doğadaki bütün bu dengeyi gözetmek için faaliyette bulunmaktır" dedi.

YENİ BARINMA EVİ YAPILACAK

Hayvanları önemseyen ve onlara yardım eden herkesi kutlayarak bu işin bir vicdan meselesi olduğunu vurgulayan Başkan Mehmet Özhaseki, sokak hayvanları için yeni bir barınak yapacaklarını belirtti. Başkan Özhaseki şöyle devam etti: "Daha önce yaptırdığımız köpek barınma evi ve kedi barınma evi sokakta kalan hayvanları barındırıyor. Bununla birlikte dernekteki arkadaşlarımız yeni taleplerle geldiler. Projeler üzerinde çalışıyoruz. Baharla birlikte yeni barınma evinin yapımına başlayacağız."

Konuşmaların ardından Kayseri Hayvanları Koruma Derneği tarafından desteklerinden dolayı Başkan Mehmet Özhaseki ve Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. Genel Koordinatörü Ali Üstünel'e plaket verildi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×